За словами очільника краю, 2013 рік має бути надзвичайно напруженим у виконанні дохідної частини бюджету. «У минулому році, до прикладу, заробітна плата працівників бюджетних установ зросла майже на 20%, цьогоріч планується близько 5%. Головний податок у виконанні дохідної частини бюджету - податок з доходів фізичних осіб займає близько 80%. Це спонукає нас до того, аби і в інших галузях економіки підвищити середньомісячну заробітну плату приблизно на 400 гривень до кінця року. Для нас важливо, щоб бюджет виконувався , наповнювався, щоб можна було вносити зміни до бюджету, для цього потрібні вільні лишки», - підкреслив Василь Ядуха. На вільних лишків є 53 мільйони гривень. Поряд з тим існує кредиторська заборгованість 22 млн.грн., яка буде профінансована першочергово після прийняття змін до бюджету. Решта коштів розподіляється за основними напрямами. «Основні напрями незмінні – охорона здоров’я, освіта, соцзахист. Проблем є надзвичайно багато. Левова частина коштів - 9 мільйонів гривень буде спрямовано на охорону здоров’я», - зауважив голова адміністрації.
Він також наголосив, що для обласної влади важливо, аби діяли в області всі програми, які затверджені сесією обласної ради. Саме на їх фінансування також спрямовуються кошти, щоб вони залишалися не на папері, а діяли і працювали на область.
Для вирішення проблемних питань, які накопичилися на кожній території краю, залучаються кошти з державного бюджету. «Це величезні гроші і у нас уже визначені пріоритети. Ми намагалися так розподіляти вільні лишки, щоб кожна територія району чи міста Хмельниччини не була обділена. Тобто об’єкти, які потребують значних капіталовкладень, фінансуються з державного бюджету. Якщо в районах немає таких великих проектів, кошти виділяється з обласного бюджету», - сказав Василь Ядуха.
Близько 800 тисяч гривень потрібно для того, аби завершити розробку схеми планування територій. Для обласної влади це принципове питання. Велика увага вперше в області приділяється наведенню порядку на сільських сміттєзвалищах. На це виділяється мільйон гривень.
«Ми маємо бачити позитивну динаміку соціально-економічного розвитку, а вона буде тільки тоді, коли відкрито працюватиме бізнес, будуть легалізовані трудові відносини, сплачуватимуться податки, коли тінізація економіки буде зведена нанівець. На жаль, це питання залишається невирішеним на території області, і ми готуємося до проведення підсумкової наради з цього приводу. Від вирішення цих питань повною мірою залежить те, яку ми допомогу зможемо надати нашим людям, закладам бюджетної сфери», - підкреслив Василь Ядуха. Він закликав усіх жителів області, особливо керівників приватних структур, різних виробничих підприємств працювати на розвиток рідного краю, адже від того, наскільки ефективною буде робота, залежить і наповнення бюджету.
Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Саудівська Аравія заявила ...
Наступна новина: "Ювентус" знову спробує ...