На науково-практичній конференції обговорили екологічний та санітарний стан водних ресурсів міста Луцька

На науково-практичній конференції обговорили екологічний та санітарний стан водних ресурсів міста Луцька

22.03.13 15:22 0 779
Напередодні Міжнародного дня водних ресурсів, який відзначається 22 березня, науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки спільно з відділом екології Луцької міської ради провели науково-практичну конференцію на тему: «Екологічний та санітарний стан водних ресурсів міста Луцька, їх раціональне використання та збереження».

У ній взяли участь радник міського голови Борис Сорока, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області Олександр Романюк, начальник відділу екології міської ради Анатолій Гламазда, декан біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Андрій Поручинський, директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук, начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель, начальник відділу водних ресурсів обласного управління водних ресурсів Геннадій Мушка, завідуючий кафедри екології Луцького національного технічного університету Василь Іванців, студенти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Луцького національного технічного університету, Луцького педагогічного коледжу, коледжу технологій та бізнесу, представники міської ради, контролюючих органів – всі, кому не байдужа доля водойм та річок міста.

У своїй доповіді «Водні ресурси – це турбота влади та громади міста» Борис Сорока зазначав, що Луцька міська рада, відділ екології, реалізуючи екологічні програми плідно співпрацюють з науковцями, підприємствами, студентською та учнівською молоддю в рамках практичних природоохоронних акцій, пілотних проектів та навчально-просвітницьких заходів.

В результаті цієї роботи розробляються проекти, рекомендації щодо покращення стану водних об’єктів міста, береться участь в практичних природоохоронних заходах та акціях, чистяться кілометри прибережних захисних смуг та водоохоронних зон річок нашого міста, збираються тонни твердих побутових відходів, ліквідовуються несанкціоновані стихійні сміттєзвалища. Борис Сорока вручив Подяки міського голови студентам, які брали активну участь у природоохоронних заходах.

Іван Корчук розповів про діяльність КП «Луцькводоканал», про стан забезпечення питною водою лучан. Підприємство надає послуги 90 тисячам абонентів, забезпечує водою 190 тисяч жителів міста. Він акцентував на тому, що вода у Луцьку за смаковими якостями і хімічним складом одна з найкращих в Україні. З доповіддю «Вода і здоров’я лучан» виступив Федір Кошель.

Науковці детально обговорили причини забруднення води, познайомили з результатами досліджень водних об’єктів міста та намітили шляхи покращення довкілля.

Учасники конференції прийняли звернення до мешканців міста наступного змісту: «22 березня 2013 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, який продовжує естафету років, проголошених ООН Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя» під гаслом «Міжнародний рік водного співробітництва».

У цей день давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, шкодимо, у першу чергу, самим собі та своїм нащадкам. Після зими сміття на берегах річок особливо багато. Давайте разом зробимо Луцьк чистим і охайним. І ніколи не будемо забувати про охорону та збереження водних артерій міста.

Вже у січні-лютому цього року спільними зусиллями проведено загальноміську екологічну акцію «За чисте довкілля», в якій взяли участь 27 підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста з видалення аварійних та вітровальних дерев (близько 100) у водоохоронній зоні р. Сапалаївка в межах парку 900 річчя м. Луцька. Всього в акції взяли участь близько 200 учасників.

Закликаємо усіх лучан не стояти осторонь і взяти активну участь в загальноміській акції „Екологічний квартал” та санітарно-екологічних днях. Кожне підприємство, фірма, установа, керівник і простий мешканець міста повинен:

- дбати про чистоту атмосферного повітря;

- не допускати забруднення річок та підземних вод стічними відходами;

- не дозволяти самовільно виводити свої господарсько-побутові стоки в міську зливову мережу або й прямо у річки;

- постійно брати участь у загальноміських екологічних акціях з метою очищення берегів річок: Стир, Жидувка, Сапалаївка, Омеляник;

- не допускати утворення стихійних сміттєзвалищ;

- використовувати систему роздільного збору вторинної сировини з подальшою її переробкою;

- постійно впорядкувати вулиці, парки, сквери, водоохоронні зони та береги річок, пляжі, дворові та прибудинкові території;

- висаджувати дерева, кущі, квіти;

- дбати про збереження природно-заповідних та інших об’єктів краю;

- підвищувати екологічну свідомість лучан, постійно проводити просвітницьку діяльність у сім'ях, дитячих садках, школах, вищих навчальних закладах, підприємствах, установах міста.

Переконані, що чистота річок – це спільна справа для усіх лучан. Закликаємо всіх відпрацювати 24 години на рік, а це всього 4 хвилини на день, для впорядкування та приведення в належний санітарно-екологічний стан водоохоронних зон та прибережних захисних смуг річок нашого міста.

Об’єднані зусилля влади, фахівців природоохоронних організацій і громадян сприятимуть розвитку нашого міста та його безпечному майбутньому. Щоб наші діти та онуки мали шанс побачити прекрасне, як і можливість дихати чистим повітрям та пити чисту воду».

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ