Рівненщина: зимова рибалка на тонкому льоду – це небезпечно!

Рівненщина: зимова рибалка на тонкому льоду – це небезпечно!

22.03.13 16:27 0 856
Пристрасть до риболовлі захоплює людину міцно, надовго, іноді на все життя. Рибалки вже не бачать іншого способу проведення свого дозвілля, як з вудкою чи спінінгом сидіти на березі водойми з надією упіймати хоча б десяток представників підводного царства.

Зимова ж рибалка особливо приваблива – тут не тільки свіжим морозним повітрям подихаєш, щоб дійти до «кльового» місця навіть човен не потрібен – по льоду можна дістатися будь-куди. Переваг у зимової рибалки багато, але все упирається в одне – товщина льодяного покрову.

Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто не надають цьому питанню належної уваги і йдуть на невиправлений ризик, виходячи на тонкий чи навіть крихкий лід. Особливо гостро постає ця проблема у період льодоставу, а також напередодні льодоходу.

Лід на водоймі стає не передбачуваним коли настає потепління, в цей час товща льоду стає оманливою і як наслідок зростає кількість нещасних випадків на воді та льоду.

Тому, працівники Головного управління ДСНС України у Рівненській області звертаються до всіх любителів зимової рибалки та нагадують про заходи безпеки, а саме: міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою пішні. Якщо після першого ж удару з’являється вода, виходити на лід суворо заборонено. Під час підводної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5-6 метрів.

Не бажано стрибати і бігати по льоду, збиратися гуртами. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15-20 метрів. Обов’язково візьміть мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Також покладіть у кишеню два великих цвяхи або ніж – вони стануть Вам у пригоді, якщо ж ви провалилися під лід. В жодному якому разі не панікуйте, зберігайте впевненість у собі.

Саме зараз спостерігається значне потепління вдень, а це обов’язкового відобразиться на міцності льоду. Тому не випробуйте долю, дивіться не тільки у лунку, а й довкола. Бережіть життя, адже воно дається тільки один раз!

Матеріал наданий ООО Евро Стар
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Франківському районі ...
Наступна новина: У Житомирі продовжується ...

КОМЕНТАРІ