Визнаючи ефективність електронного голосування, окремі депутати пропонують її удосконалити. Зокрема, 22 березня, на 30-й сесії міськради депутати Тарас Юрик, Петро Ландяк та Олег Вітвіцький ініціювали розгляд питання про запровадження відкритого поіменного голосування. За задумом ініціаторів, список депутатів, які проголосували у такому випадку відображатиметься на моніторі та оприлюднюватиметься на офіційному сайті міськради.
Міський голова Сергій Надал підтримав ініціативу і наголосив на тому, що зробить все необхідне, аби втілити її найближчим часом.
Проте, нова процедура вимагає додаткової підготовки як з юридичної так і з технічної сторін. Ініціатива депутатів попередньо не була розглянута профільною депутатською комісією, що є умовою винисення питання на розгляд сесії. Крім того, начальник відділу правового забезпечення Олександр Печіль, зауважив, що новація суперечить вимогам п.30.7 Регламенту Тернопільської міської ради. Згідно статті 59-ї Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням. Він звернув увагу, що аналогічні способи та порядок голосування на основі згаданого Закону уже відображено в регламенті Тернопільської міської ради. Введення нової форми голосування потребує виправлення суперечностей в існуючих нормах. Інформаційна комп'ютерна система також потребує змін, які на з технічної точки зору не готові.
Міський голова доручив відділу юридичного забезпечення міськради та відділу інформатизації підготувати юридичні і технічні аспекти запровадження поіменного голосування у Тернопільській міській раді.«Особисто я підтримую і вважаю доцільною таку ініціативу, однак варто зробити це виважено. До-речі, інформую вас, що проекти, які стосуються персонального голосування депутатів місцевих рад та гласності і відкритості у роботі органів місцевого самоврядування, підготовлені депутатами Верховної Ради Олегом Махніцьким (ВО «Свобода») та Юрієм Одарченком (ВО «Батьківщина»). Зараз ці законодавчі ініціативи знаходяться на розгляді у Верховній Раді. Тому запроваджувати свою процедуру перед прийняттям цього питання Верховною радою можливо є не цілком доречним. Однак, аби не втрачати час, ми найближчим часом можемо підготуватись до втілення цієї ініціативи в Тернопільській міській раді», - зауважив Сергій Надал.
Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львівщина: «Розробку межі ...
Наступна новина: Збірна Польщі не очікувала, ...