На Рівненщині здали квартиру в оренду – податок сплачуєте поквартально

На Рівненщині здали квартиру в оренду – податок сплачуєте поквартально

26.03.13 13:29 0 499
У разі, якщо громадянин здає свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2014 року.

Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15 % або 17 %.

Ставка 15 % застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013 р. – 11470 грн.);

17 % – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Якщо фізична особа – орендар не є суб'єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Разом з тим, Державна податкова служба у Рівненській області нагадує, що кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, триває. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за минулий рік – до 1 травня 2013 року

Про це повідомив медіа-центр ДПС у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: Голова уряду Білорусі в ...

КОМЕНТАРІ