Показові Дні цивільного захисту та цивільної оборони, під час яких відпрацьовується єдина методика проведення подібних заходів у навчальних закладах, проведено у кожному районі міста Львова та області на базі визначених згідно плану шкіл. Загалом, на Львівщині знаходиться 1419 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких навчається близько 257 тисяч учнів. Враховуючи масштабність процесу пропаганди безпеки життєдіяльності, такі заходи є вкрай важливими та дієвими.
Освітяни надзвичайно ретельно готувались до проведення показових заходів, використовуючи найрізноманітніші методи викладання та подання матеріалу: застосовували мультимедійні засоби, проводили бесіди та семінари, колективні обговорення, спортивні змагання, відкриті уроки тощо.
Тематика відкритих уроків стосувалася правил пожежної безпеки у побуті та школі, методики надання домедичної допомоги потерпілим внаслідок травмування, впливу на людину сильно діючих отруйних речовин тощо. Відпрацьовувались і методики дій у разі виникнення різного роду надзвичайних ситуацій. Особливу увагу цього року викладачі звертали на попередження випадків отруєння чадним газом. Адже з початку року на території області внаслідок отруєння чадним газом загинуло 5 осіб. Ще 87 людей, серед яких 33 дитини, з ознаками отруєння доставлено в лікувальні заклади.
Крім того, як діти так і вчителі, отримали надзвичайно корисні знання про методику дій внаслідок розливу ртуті. Актуальну тему - як правильно боротися із неслухняною ртуттю, детально розкрили фахівці із відділу цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Львівської міської ради спільно із представниками ГУ ДСНС у Львівській області.
Важливим елементом навчань є практичні відпрацювання імпровізованих ввідних. Внаслідок виникнення зімітованих надзвичайних ситуацій шкільний штаб із ліквідації надзвичайної ситуації повинен детально показати порядок дій з евакуації педагогічного персоналу та учнів. Роль керівників та працівників невоєнізованих формувань цивільного захисту виконували самі учні.
Окремі групи поділили між собою функції реагування на надзвичайну ситуацію: це медики, дозиметристи, група цивільного захисту та група охорони правопорядку. Спільно, після того як пролунав попереджувальний сигнал про виникнення небезпечної події, акумулюючи усі знання та вміння, під контролем обізнаних керівників, вони повинні були організувати безпечну евакуацію учнів та вчителів із школи.
Паралельно із проведенням евакуації були викликані аварійно-рятувальні підрозділи. Вони оперативно прибували на місце події та швидко долали вогняну стихію, розрізали металеві предмети та демонстрували багато інших видів проведення аварійно-рятувальних робіт. Учні, після того як їх успішно врятували, мали можливість сфотографуватися із справжніми рятувальниками, роздивитися їхні обладунки та спорядження і навіть приміряти його.
Наступним етапом після проведення показових Днів цивільного захисту та цивільної оборони стає організація аналогічних заходів у всіх школах області. Представники ГУ ДСНС області завжди радо долучаються до таких акцій та допомагають провести навчально-практичні лекції з учнями, використовуючи наглядні відеоматеріали та мультимедійні засоби.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: НХЛ. "Нью-Джерсі" ...
Наступна новина: У Чернівцях розпочалась ...