На Львівщині вшанують митрополита УГКЦ 19 ст. Григорія Яхимовича

На Львівщині вшанують митрополита УГКЦ 19 ст. Григорія Яхимовича

01.04.13 11:57 0 1150
Відроджуючи пам’ять про предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви 19 ст. – митрополита Григорія Яхимовича, з нагоди 221-ї річниці від дня його народження та 150-ти річчя від дня смерті, 28 квітня у його рідному селі Підбірці, що на Львівщині, відбудеться Урочиста академія.

Серед запланованих заходів — презентація книги про Григорія Яхимовича. Вона безкоштовно розповсюджуватиметься серед зацікавлених.

— Одним із перших завдань для нас є закладення парку Григорія Яхимовича у Підбірцях. У ньому мав би стояти пам’ятник митрополиту та простягатиметься алея. Влітку це мав би бути своєрідний музей в парковому форматі. — Ярослав Жукровський, засновник Фундації імені Григорія Яхимовича

Музей міститиме репродукції фотографій, листів та інші речі, що стосуються митрополита.

«Порівнювати Григорія Яхимовича з іншими митрополитами не зовсім коректно,— наголошують у Фундації.— Однак у середовищі ентузіастів та науковців, які прагнуть відродити пам’ять про нього, схиляються до думки, що Григорій Яхимович – це «світило, яке можна сміливо ставити поруч з митрополитом Андреєм Шептицьким та патріархом Йосифом Сліпим». Свідченням заслуг Григорія Яхимовича перед народом є уривок з книги 1892 р.: «…якому не було рівних серед попередників та не буде серед спадкоємців на митрополичому престолі галицької Русі».

Організатори запрошують вшанувати пам’ять визначного церковного та громадського діяча у його рідному селі Підбірці та відвідати могилу на Личаківському цвинтарі у Львові.

Додаткова інформація: тел 067 380 15 05 — Фундація імені Г. Яхимовича. Довідка

Григорій Яхимович (16.02.1792 – 29.04.1863) з 1860 р. митрополит Галицький та Архиєпископ Львівський, предстоятель УГКЦ. Професор педагогіки та теології у Львівському університеті, ректор Львівської духовної семінарії. Виступав проти заміни кирилиці латинським алфавітом, був членом Собору руських вчених, відкрив багато народних шкіл, добивався запровадження викладання української мови у школах Галичини. Очолював Головну Руську Раду, був послом до Галицького сейму та Австрійського райхсрату. Сконструював машину для косіння трави, розробляв план пароплавного сполучення на річці Сан.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: НХЛ. Овечкін приносить ...
Наступна новина: Андрій Хома: Посів ярих ...

КОМЕНТАРІ