Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: комунальна установа початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Тернопільська музична школа №1».
Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: Василь Барвінський.
Обґрунтування пропозиції:.
Василь Олександрович Барвінський - визначний представник української культури 20-го століття. В історію увійшов як композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя, громадський діяч.
Народився в м. Тернополі 20-го лютого 1888 року в родині відомого громадського діяча, члена австрійського парламенту Олександра Барвінського.
Вчився у Львові у викладачів К.Мікулі і В.Курца, а згодом у Празі в консерваторії у В.Новака та І.Гольфельда і в університеті у З.Неедли та О.Гостинського.
З 1915 по 1939 р. В.Барвінський – директор Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка у Львові, викладач цього ж інституту по класу фортепіано та музично-теоретичних дисциплін.
В 1929 році В.Барвінський разом з С.Людкевичем відкриває філіал Вищого Музичного Інституту ім. М.Лисенка в м. Тернополі, де молодь отримувала професійну музичну освіту під керівництвом досвідчених педагогів. На базі цього філіалу в 1939 році було відкрито дитячу музичну школу №1.
В 1939-1941 р. та І944-1947 р. Василь Барвінський – директор Львівської консерваторії. Внаслідок наклепу був заарештований і перебував у засланні в Мордовії з 1948 p. пo 1958 рік. Повернувся до Львова, де помер 9-го червня 1963 року.
Тернопільська музична школа заснована в 1929 році, як філіал Львівського вищого музичного інституту ім. М.Лисенка, який через 10 років став дитячою музичною школою №1. До заснування філіалу інституту вагомий внесок вніс В.Барвінський.
За роки творчого існування школа підготувала більше 5 тисяч випускників.
В 2003 році в школі відкрито світлицю ім. В.Барвінського.
В школі є переможці обласного конкурсу ім.В.Барвінського – Наталія Карпович, Людмила Осташ, Ольга Качало, Мар'яна Рудакевич, Василь Солодкий, Ігор Брухаль. Школа в числі перших в огляді музичних шкіл області,
В 2003р. школа відсвяткувала 75-річний ювілей заснування даного закладу, а у 2013р. святкуватиме 85 – річний ювілей.
З 2004 року в школі проводяться обласні конкурси ім. Василя Барвінського. Започаткували цей конкурс викладачі музичної школи №1. Колективом школи зроблено велику роботу щодо відновлення пам'яті про видатну постать Василя Барвінського.
Проведено 2 обласні методичні конференції викладачами школи по творчості Василя Барвінського.
Зроблено 3 телепередачі та 2 радіопередачі про життя і творчість засновника школи, композитора, піаніста Василя Барвінського.
Постійно проводяться концерти в середніх школах та бібліотеках міста по творчості В.Барвінського
За останні роки школою виготовлено і видруковано буклети та книжки з історії заснування школи до 50-річчя, 70-річчя, 75-річчя та 80-річчя.
У 2010р. при центральному вході відкрито пам’ятну дошку В.Барвінському.
Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:
- Трудовий колектив Тернопільської музичної школи №1 (витяг з протоколу №6)
- Постійна комісія Тернопільської міської ради з питань освіти , науки, культури (витяг з протоколу від 11.12.2012р. №13.6)
- Постійна комісія міської ради з питань освіти, науки, культури. (витяг з протоколу №21 від 7.02.2011р.).
- Постійна комісія міської ради з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики, фізичної культури та спорту (витяг з протоколу №14 від 20.01.2009р.)
- Постійна комісія обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації (рішення №68 від 25.06.2003р.).
- Всеукраїнська наукова конференція «Василь Барвінський в контексті української музичної культури» (рекомендація прийнята 28.02.2003р.)
- Благодійний Фонд «Соломія»
Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:
Форма громадського обговорення: круглий стіл
Дата громадського обговорення : 10.04.2013 року о 12.00 год.
Місце проведення : концертний зал Тернопільської музичної школи №1.
Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень):
Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі Тернопільській музичній школі №1 протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: м. Тернопіль, вул.Камінна 3, тел.(0352) 25-25-03, або ж надсилаються електронною поштою на адресу musik.school.te.1@gmail.com із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.
Місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: м. Тернопіль, вул.Камінна 3, тел.(0352) 25-25-03, e-mail: musik.school.te.1@gmail.com
Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:
Семчишин Надія Михайлівна
Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:
Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Тернопільської міської ради www.rada.te.ua
Обговорення проводиться упродовж двох місяців у засобах масової інформації та на сайті.
Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Тернопільській музичній школі №1 імені Василя Барвінського
Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Йосиф Ситник: ...
Наступна новина: Чернівецька область: ...