На Тернопільщині надумані борги вибивали реально

На Тернопільщині надумані борги вибивали реально

02.04.13 14:57 0 625
Епоха бандитизму канула разом з дев’яностими роками. Проте сучасні вимагачі, що виховувалися на пороках минулого, не менш жорстокі та жадібні. За дві тисячі американських доларів здатні не лише знущатися та бити до втрати жертвою свідомості, а й до останнього стояти на меті незаконного збагачення. Слава Богу, за злочинним рубіконом, який намагалися перейти троє жителів Бережанщини, стояли оперативники управління боротьби з організованою злочинністю.

Чужі гроші – кістка в горлі – так народна мудрість характеризує людську жадібність, захланність та ненажерливість. Давитися від заздрості, що в когось нормально функціонує бізнес, чи не спати від думки, що комусь легко даються статки, троє бережанських молодиків не стали. Вони вирішили відбирати чужі гроші. У реалізації злочинних намірів зайшли надто далеко, бо не всі, хто став жертвами тріо вимагачів, зі страху мовчали.

Як вдалося встановити оперативникам, до моменту затримання зловмисників за підозрою у вимаганні коштів у бережанського підприємця, тріо тримало в страху ще одного жителя райцентру, вимагаючи в нього дві тисячі євро, бо родичі останнього перебували за кордоном. Чоловік, злякавшись погроз, навіть віддав вимагачам частину грошей. Ще однією жертвою лиходіїв став 36-річний бережанець. Молодого чоловіка зловмисники використали в ролі бійцівської груші, бо «головному» з них, либонь, треба було м’язи розім’яти. І хтозна, скільки б ще орудувала зграя «районного розливу», якби у їхню протиправну діяльність не втрутилися міліціонери.

Як повідомив начальник управління боротьби з організованою злочинністю Анатолій Лупійчук, зловмисників затримали під час отримання від потерпілого грошей. Щоправда, на зустріч з жертвою прийшов лише один зі зграї. Двоє інших в цей час були на зв’язку, щоб впевнитися, що справа вдалася. Групам захоплення треба було діяти блискавично, аби жодному зі зловмисників не дати шансу втекти.

Якби не високий професіоналізм оперативників, логічне завершення кримінального провадження довелось би відкласти, адже ті двоє, що чекали на сигнал від спільника про забрані гроші, не новачки в злочинному світі – неодноразово судимі за грабежі, вимагання, шахрайство та наркозлочини. А один з них, котрий, до слова, взяв на себе роль «головного», до того ж – іноземець.

Коли на руках злочинців замкнулися кайданки, з полегшенням зітхнули, мабуть, не лише оперативники. В безпеці відчули себе й жителі райцентру, серед яких остання жертва лиходіїв – місцевий підприємець. Адже чоловік, що називається, на власному тілі відчув жорстокість молодиків.

Цькування і залякування бізнесмена почалося зі словесних погроз. Двічі зловмисники попереджали молодого чоловіка про те, що він їм винен гроші. Знаючи, що борги надумані, бережанець не мав наміру віддавати власні дві тисячі американських доларів. Та самовпевненість підприємця змінив випадок, коли вимагачі прийшли до його торгового закладу. Розмовляти уже не стали. Одразу перейшли до фізичного «переконання». Били, душили скотчем, обмотували обличчя харчовою плівкою… Знущалися, поки чоловік не втратив свідомість.

Непритомного підприємця знайшов компаньйон. Він й викликав карету швидкої. Щойно оправившись від насилля, потерпілий звернувся до правоохоронців. Розумів, якщо піде на поступки злочинцям – буде довічним боржником, якщо відмовиться – поплатиться здоров’ям, а то й життям. Інтуїція чоловіка не підвела. Зловмисники пильнували його й надалі, проте не відали, що за ними теж спостерігають... міліціонери.

Фінал цієї історії відбувся. Розпочато кримінальне провадження за статтями 189 (частина 2) та 296 (частина 2) Кримінального кодексу України.

Останнє слово – за служителями Феміди.

Про це повідомили в УМВС України в Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ