На Тернопільщині ані обіцяних квартир, ані грошей

На Тернопільщині ані обіцяних квартир, ані грошей

03.04.13 17:35 0 710
У 36-річної тернополянки, яку оперативники управління боротьби з організованою злочинністю затримали за підозрою у вчиненні шахрайств, не виявилося ані грошей, ані майна. Куди поділа зловмисниця понад півмільйона гривень, які видурила у людей?

Свій дар завойовувати довіру людей 36-річна жителька обласного центру демонструвала не раз. Про це свідчить той факт, що жінка стала депутатом однієї з сільських рад Зборівського району. Але навіщо зловживати? Невже згодом більше не було де застосувати свій талант, аніж в шахрайському ремеслі? Питання – не риторичне, бо відповідь очевидна. Жага збагачення керувала зловмисницею.

Як розповів начальник управління боротьби з організованою злочинністю Анатолій Лупійчук, жертвами підозрюваної стали десятеро громадян. Усі потерпілі мешкають в Тернополі, проте власного житла не мають – хто винаймає квартиру, хто тимчасово оселився в гуртожитку. Звичайно, питання придбання власного помешкання для них є актуальним. Тож інформація про можливість за дешевше придбати квартиру їх зацікавила.

Чутки про реконструкцію гуртожитків, що належать одній будівельній фірмі, зловмисниця розпускала серед знайомих. Незабаром їй зателефонували перші клієнти. Стали розпитувати, що та як. Лиходійка уже чітко спланувала схему видурювання коштів, тому впевнено та переконливо розповідала, що має впливових знайомих у будівельній фірмі та у квартирному відділі міськради, тож проблем з відчуженням та приватизацією гуртожитських кімнат не буде. А щоб житло вартувало дешевше, вона схитрує із записами в трудовій книжці, тимчасово зробивши покупців працівниками будівельної фірми. Звичайно, телефонні розмови закінчувалися домовленістю про зустріч, під час якої пройдисвітка ще талановитіше обводила навколо пальця потенційних жертв.

Вмінню зловмисниці втиратися у довіру можна лише позаздрити, бо більшість потерпілих уже на другу зустріч приносили гроші. Хто п’ятдесят, хто сімдесят, а хто й сто тисяч гривень. Комусь лиходійка писала розписку, а дехто просто так віддавав кошти.

Звичайно, ні копійки з видурених понад півмільйона гривень пройдисвітка не оприбуткувала в касі підприємства, на балансі якого стоїть обіцяне житло. Оперативники встановили, що у період, коли зловмисниця брала в людей гроші, вона погасила лише власні кредитні зобов’язання перед двома банками на суму тридцять дві тисячі гривень. Тому, ймовірно, крім інкримінованих фактів шахрайств їй доведеться відповідати за легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом.

Визначити міру покарання для пройдисвітки – справа суду. Ймовірно, за вчинене доведеться мотати реальний термін ув’язнення. Та хто поверне людям гроші?

Про це повідомили в УМВС України в Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Фракція ВО ...
Наступна новина: Зібрано 800 тис. грн. для ...

КОМЕНТАРІ