Для реагування на надзвичайні ситуації в Україні використовуються сучасні системи контролю

Для реагування на надзвичайні ситуації в Україні використовуються сучасні системи контролю

04.04.13 15:29 0 655
«Для реагування на надзвичайні ситуації використовуються сучасні системи контролю. Зокрема, гарним прикладом є система контролю «Тиса». Встановлені 47 датчиків (44 в Україні і 3 в Угорщині), які кожні 5 хвилин надають інформацію про рівень води в річці. Такі системи будуть поширені на територію всієї України», - сказав Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час свого виступу на брифінгу після засідання Кабінету Міністрів України.

За останні двадцять п'ять років клімат в Україні зазнав серйозних змін. В середньому на 2 градуси збільшилася середньорічна температура в більшій частині країни - передусім у центральній та північній частині.

Кількість стихійних метеорологічних явищ з середини 80-х років 20 століття збільшилася практично вдвічі. А в літній період істотно збільшилася кількість екстремальних опадів у західних, центральних та південних регіонах.

Все це відбувається на тлі істотного збільшення температури повітря, а значить підвищення ймовірності лісових пожеж та зменшення кількості вологи на полях.

При цьому статистика говорить, що одночасно стихією можуть бути охоплені до 10-12 областей. Ще 25 років тому такого не спостерігалося.

«Клімат змінюється і треба бути готовим до нових викликів. Для цього будуть модернізовані плани реагування та координації сил. Дії повинні носити превентивний, попереджувальний характер», - підкреслив Олександр Вілкул.

За інформацією Гідрометцентру України в країну приходить новий циклон. Завдяки циклону початок більш інтенсивного сніготанення на території Білорусії і Росії затримується. А значить формування водопілля на Дніпрізатримується до середини квітня.

«З точки зору паводків це добре –розділяється за часом танення снігу в регіонах України та прикордонних територіях. Це дуже важливо, оскільки 60% водних ресурсів Дніпра формується за межами країни», - наголосив Олександр Вілкул.

Протягом 3-5 квітня 2013 року в Західних, Центральних та Північних областях очікуються опади у вигляді мокрого снігу та дощу. Цей циклон зумовить сильне підвищення температури (до +15 +20 градусів) в Південних та Східних областях.

Однак, починаючи з 6 квітня по 9 квітня, в Західних і Північних регіонах буде чергове зниження температури (до -3 -8 градусів Цельсія) з випаданням мокрого снігу. За ці дні обсяг опадів буде помірний - від 5 до 10 мм.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ