На Львівщині правоохоронці Франківського райвідділу внутрішніх справ та слідчі запобігли замовному вбивству відомого підприємця.

На Львівщині правоохоронці Франківського райвідділу внутрішніх справ та слідчі запобігли замовному вбивству відомого підприємця.

04.04.13 12:58 0 903
Заборгувавши доволі круглу суму заможному бізнесменові, позичальник невдовзі надумав вирішити проблему… позбавити кредитора життя.

Позичаючи людині гроші, ніколи до кінця не знаєш, з ким маєш справу, особливо якщо мова йде про кругленьку суму. От і заможний бізнесмен Арсен Колиба (ім’я та прізвища усіх учасників події змінено) через свою людську доброту отримав чимало менінгіту, повіривши боржникові й в результаті ледь не позбувся життя. Про подробиці історії, яку ми вам повідаємо, нам повідомили старший слідчий відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя, здоров’я, статевої свободи та статевої недоторканості особи СУ ГУ МВС України у Львівській області підполковник міліції Роман Ріжко та заступник начальника відділу підполковник міліції Андрій Мокрицький.

Ці сумні події почали набирати обертів невдовзі потому, як до Арсена Дмитровича завітав приватний підприємець Йосип Вільгуцький. Чоловік розповів про що навколо його підприємницької діяльності почали згущуватися хмари. З одного боку почав падати товарооборот, з іншого – «наїхала» податкова інспекція. А, так би мовити, на закуску, йому повідомили, що на митниці затримали вантаж із продукцією фірми.

Причиною стали проблеми з документами. Розповівши про свої клопоти, чоловік ледь не зі слізьми на очах почав благати позичити йому 100 тисяч доларів США. Попросивши кілька днів на роздуми, Арсен Колиба таки зжалився над Йосипом. Невдовзі між бізнесменом та позичальником було оформлено нотаріально завірену угоду, де було визначено терміни погашення заборгованості. На цьому партнери розійшлися.

Проблеми з виплатою кредиту виникли коли строки домовленості добігли до кінця. З цього моменту вже не позичальник шукав зустрічі з паном Арсеном, а навпаки. Втім, спроби повернути позичені гроші не приносили пану Колибі ніякої користі. Вочевидь, ще й тому, що позичальник виявився порядною людиною, й вирішив не ставити свого боржника на «лічильник». Втім, терпець у підприємця увірвався. Він звернувся до суду, аби ось у такий спосіб врешті повернути своє.

Коли за справу взялася Феміда, боржник надумав помститися кредитору. У його свідомості назріла лиха думка. Йосип Вільгуцький надумав позбавити свою жертву життя. Він дійшов висновку, що найняти кілера йому обійдеться значно дешевше, ніж виплатити свій борг. Самостійно найняти людину, яка за «криваві» гроші готова зробити ледь не все, він не зумів. Про свої наміри він повідомив давнього знайомого Євгена Милашенка. Ось що він розповів товаришеві під час зустрічі в одному з офісів на вул. Героїв Упа, яка відбулася наприкінці грудня:

– Один мій партнер намагається вибити в мене крупну суму валюти із великими процентами. Уже кілька місяців поспіль не дає мені спокою! Вже й до суду мене потягнув! В мене зараз великі фінансові труднощі. Я намагався знайти спільну мову з позичальником. Втім, він не йде на контакт. Допоможи мені будь-ласка!

– А чим я тут тобі можу допомогти? – здивувався Євген. – Якщо ти його не переконав, навряд чи він до мене прислухається.

– Якщо не можна вирішити проблему, треба усунути її причину, – повів свого Йосип. – Його треба прибрати. Знайди мені людину, яка це зробить. Усунемо причину – вирішимо проблему, – ще раз наголосив лиходій.

Замислившись на якусь мить, Євген сухо відповів:

– Гаразд! Спробуємо вирішити твій клопіт. Я намагатимусь знайти того, хто це зробить. Хоча не гарантую тобі позитивний результат.

Потому чоловіки ще випили по чарочці коньяку та розійшлися. Втім, Євген не став шукати людину, яка погодиться «замочити» пана Колибу.

Добре обдумавши кримінальну пропозицію свого конкурента, пан Милашенко вирішив звернутися у міліцію. Завітавши до Франківського райвідділу внутрішніх справ, він розповів правоохоронцям про наміри Йосипа оперативникам карного розшуку.

Вислухавши Євгена, один із оперативників несподівано поцікавився:

– А чи погодилися б Ви взяти участь у проведенні заходів, спрямованих на викриття злочинних дій Йосипа Вільгуцького, виконавши роль так званого посередника умисного вбивства пана Колиби?

Отримавши ствердну відповідь, правоохоронці вирішили діяти. Готуючись до цієї операції керівництво Франківського райвідділу внутрішніх справ, заручилося підтримкою співробітників відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління ГУ МВС України у Львівській області. Спільними зусиллями було розроблено план заходів, до яких було залучено фахівця з числа оперативних працівників Валерія Комарова (ім’я та прізвище виконавця імітації вбивства з етичних міркувань змінено).

Й уже майже за тиждень, на початку грудня Милашенко та Комаров прибули на запрошення Вільгуцького до місця обумовленої зустрічі.

– Я готовий заплатити за усунення цієї проблеми 15 тисяч доларів США! – повідомив Йосип, звертаючись до майбутнього виконавця. – Вас влаштує сума замовлення?

– Безсумнівно! Це щедра винагорода, – починаючи входити у свою роль, повідомив Комаров.

Обумовивши всі деталі замовлення, Йосип передав «виконавцеві» 800 євро у якості частини завдатку та призначив наступну зустріч для передачі решти. Наступного дня спільники зустрілися знову. Цього разу Комаров отримав ще 6400 гривень та 200 доларів США.

– Отже, я готовий до виконання свого замовлення! Маршрут жертви я уже встиг вивчити. Я відслідковуватиму свою ціль, коли він буде повертатися додому із чергової зустрічі! – холоднокровно повідомив «виконавець».

А тим часом, правоохоронці погодили зі своєю «жертвою» та «виконавцем» план подальших дій. Арсену Колибі порадили декілька днів не виходити ща межі власного помешкання. А за два дні після зустрічі Вільгуцького з Комаровим на сайтах інформагенцій з’явилася інформація про зникнення безвісті, як ви вже здогадалися, потенційної жертви. Згідно обумовленого плану «кілер» вивіз свою жертву до лісу, де, «убивши», закопав.

За два дні Вільгуцький та Комаров вийшли на контакт у телефонному режимі. Повідомивши, що замовлення виконане, «виконавець» зажадав решту грошей. Попередньо домовившись, партнери зустрілися за три дні. Передавши дві тисяч доларів США, замовник пообіцяв сплатити решту упродовж півроку. Уже після цього зловмисника затримали співробітники Франківського райвідділу внутрішніх справ та відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи.

– За організацію у розкритті цього злочину ми завдячуємо начальнику кримінальної міліції Франківського райвідділу внутрішніх справ майору міліції Тарасу Диндересу, під чиїм керівництвом було проведено усі заходи з організації так званого замовного вбивства та викриття організатора злочину, – розповів «МК» підполковник міліції Андрій Мокрицький. – А Йосипа Вільгуцького обвинувачено у вчиненні готування до умисного вбивства, скоєного на замовлення, тобто готування до вчинення умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого на замовлення, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 27, п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

На початку лютого цього року кримінальну справу скеровано за обвинуваченням 32-річного львів’янина, який перебуває під арештом у СІЗО, скеровано до суду. Йому світить покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Принагідно нагадаємо, що у вересні минулого року у Вінниці співробітники управління боротьби з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській області затримали львів’янку, яка «замовила» свого 35-річного чоловіка. Причиною замаху знову ж таки була матеріальна проблема. Жінка була невдоволена розподілом спільного майна після розлучення. Й наважилася на лихе. Зараз підсудна очікує вироку суду.

Ці приклади з життя лише підтверджують, що може відбуватися з людьми, коли вони тяжіючи до матеріальних благ, забувають про Бога та духовне призначення на землі. Намагаючись вкрасти життя у когось, вони фактично стають викрадачами своєї долі.

Юрій СКОБАЛО
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Конте: Цей матч повинен ...
Наступна новина: У першому кварталі 2013 ...

КОМЕНТАРІ