Відкрив конференцію заступник міського голови Тарас Яковлев, який зауважив, що з часом житлово-комунальні підприємства відійдуть у небуття. За його словами, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків є однією з найефективніших форм, яку можна застосовувати у процесі реформування системи ЖКГ. Створюючи ОСББ, жителі можуть ефективніше контролювати якість надання їм послуг та управляти своїми будинками.
Тарас Володимирович зауважив, що питання створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків як в Україні загалом, так і в місті Луцьку є складним. Люди бояться йти на цей крок через різні причини. Однак, Луцькою міською радою розроблено ряд програм, які сприяють створенню та роботі ОСББ.
Заступнику міського голови Ларисі Соколовській приємно, що конференція відбувається у приміщенні Луцької міської ради. Вона зазначила, що у нашого міста вже є певні напрацювання у питанні створення ОСББ. За її словами, ця роботе ведеться давно. Перші об’єднання співвласників багатоквартирних будинків створювалися на базі гуртожитків, які перебували у власності різних підприємств. Там була складна ситуація. Люди платили за комунальні послуги, а балансоутримувачі об’єктів не перераховували цих коштів надавачам послуг, а залишали у себе. Таким чином накопичилися борги і гуртожитки мали відключати від газу, електроенергії тощо. Тоді й почалася робота зі створення ОСББ.
Лариса Соколовська зауважила, що нині уже є законодавча база, яка регулює питання функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Луцькою міською радою прийнята «Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Луцька» та «Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами».
Також вона додала, що ОСББ є хорошою формою управління своїми будинками. Люди можуть самі визначати хто, що і як має робити, і при цьому контролювати куди йдуть їхні гроші. Це нині дуже актуально, адже багато лучан нарікає на роботу ЖКП.
Крім того, Лариса Миколаївна зауважила, що нині у Луцьку ведеться мова про підняття тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій. У розмові з людьми пропонується створювати ОСББ, аби вони контролювали, на що витрачаються їхні кошти.
Перед учасниками заходу виступив й депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження Роман Бондарук, який розповів про «Програму відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами». На його думку, це допоможе у впровадженні об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків енергозберігаючих заходів. Він наголосив, що поки питання кредитування ОСББ не врегульоване до кінця. Комерційні банки не поспішають робити це. Нині це відбувається через Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.
Про напрацювання ОСББ міста Луцька у питанні оновлення житлового фонду та шляхи пошуку фінансування на впровадження енергоефективних заходів розповіла присутнім голова Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Саботюк. Вона зауважила, що створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків є хорошою формою управління своїм житлом. За її словами, мешканці колективно вирішують усі питання та мають можливість економити власні гроші. У будинках, де створені ОСББ, люди встановлюють індивідуальні теплові пункти, проводять утеплення фасадів, заміну вікон та дверей на енергозберігаючі тощо. Це значно покращує умови проживання у квартирах.
Також учасники заходу відвідали будинки, де створено ОСББ, що отримали кредити на модернізацію житлового фонду.
Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Львівщині у день виборів ...
Наступна новина: В Індії внаслідок ...