В. Зуб: «У Львові значно зменшилась динаміка захворюваності на туберкульоз»

В. Зуб: «У Львові значно зменшилась динаміка захворюваності на туберкульоз»

06.04.13 19:49 0 1050
У Львові торік вперше виявлено 377 випадків захворювання на туберкульоз. Померло від туберкульозу 2012 року 60 осіб, що значно менше, ніж було 2008 року. Про це під час спілкування з журналістами повідомив управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

— медичні працівники Львова можуть пишатися тим, що робота з раннього виявлення,  профілактики туберкульозу знаходиться на належному рівні і, можливо, навіть ліпша, ніж в інших регіонах.  Так, якщо розглядати 2006-2009 роки, то наприклад, в 2009 році в нас захворіло 496 осіб туберкульозом, а вже в 2012 році – 377, тобто на 120 людей менше. Хворих в занедбаних випадках в 2009 році було 146, тобто з деструкцією, з розпадом, тобто ті люди, які виділяють бацили і інфікують оточуючих. Цього року в нас їх 112. Якщо подивитись на кількість померлих від туберкульозу, то в 2008 році померло 107 осіб, в 2009 році – 101 особа, далі в нас було поступове зменшення і в 2012 році  в нас померло лише 60 чоловік, при чому 14 з них – це були безхатченки, які зареєстровані за нашою територією, тому що вони померли на території міста Львова. — Така динаміка зменшення вперше виявлених випадків хворих на туберкульоз, динаміка зменшення хворих з розпадом легеневої тканини, динаміка зменшення померлих – це говорить про те, що ми попереджаємо захворювання на туберкульоз, вчасно в ранніх стадіях виявляємо, вчасно призначаємо лікування і хворі живуть, одужують і вертаються в свої родини. — Це є насправді важка і системна праця впродовж років перед усім первинної ланки, тобто поліклінік. І насправді це не потребувало великих коштів. Медицина затратна по грошах, але якщо правильно організувати процес, правильно налагодити ті всі ланки в тому ланцюгу і організувати – це не потребує великої кількості грошей. І ми горді тим, що завдяки отаким управлінським діям, завдяки роботі ЗМІ нам вдалося і санітарну культуру населення підняти і зменшити показники по території міста Львова щодо смертності від такої небезпечної хвороби, як туберкульоз. — Володимир Зуб, управління охорони здоров’я ЛМР

Нагадаємо, шостий рік поспіль у Львові управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення». Цього року акція відбувається з 25 березня до 19 квітня. Акція відбувається з метою активізації інформаційно-просвітницьких, громадських, лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання, а також в рамках Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз. Інформаційна довідка

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (паличка Коха). Унікальність цього збудника у тому, що він є стійким до навколишнього середовища. Паличка Коха тривалий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, грунті, снігу, льоді. Відомі випадки, коли у єгипетських муміях, в яких були ознаки туберкульозу кісток, виділяли живу паличку Коха.

Зараження туберкульозом відбувається при вдиханні повітря в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозом людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрах, та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей. Збудник легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму. Лише у 10% осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.

Хто ці люди? Це насамперед особи з ослабленою імунною системою на фоні ВІЛ-інфекції, хворі цукровим діабетом, пацієнти які повинні приймати препарати, що пригнічують імунну систему (лікування онкологічних, ревматичних захворювань). Крім зазначених категорій осіб на туберкульоз, ймовірно, можуть захворіти особи, в яких імунна система зазнала ослаблення через надмірне перевантаження і виснаження організму. Такі стани бувають при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні (у тому числі виснажливих гіпокалорійних дієтах), зловживанні алкоголем, тютюном тощо.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. Коли ступінь ураження організму набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається: кашель, що триває понад 2-3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури до 37 і більше градусів без видимої причини, що триває понад тиждень.

При наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів пацієнт повинен звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Якщо у людини туберкульоз виявили при профілактичному рентгенологічному обстеженні і в пацієнта немає ознак захворювання, це не означає, що він не хворий. Цій людині пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії, коли ураження легень є невеликим і не впливає на загальний стан організму. Якщо б не профілактичне обстеження захворювання продовжувало б розвиватись, уражало більшу ділянку легень, що незабаром проявилось би  кашлем та іншими симптомами.

Правильно поставлений діагноз — це запорука успішного одужання і попередження непотрібних помилок. Допоможіть лікарю в короткі терміни провести потрібні дослідження для того, щоб бути впевненому у діагнозі. Туберкульоз – виліковний.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Івано-Франківщині ...
Наступна новина: На Івано-Франківщині на ...

КОМЕНТАРІ