Чернігів: У місті відкрився ІХ фестиваль єврейської культури

Чернігів: У місті відкрився ІХ фестиваль єврейської культури

06.04.13 16:15 0 1904
У Чернігові 4 квітня відкрився ІХ фестиваль єврейської культури імені Шолома Алейхема. Цього року фестиваль розпочався з виставки "Ода життю" в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Як повідомила співробітник музею, куратор виставки Ніна Бібік, у двох залах представлено живописні, графічні та твори декоративно-ужиткового мистецтва трьох єврейських художниць ХХ століття – Олени Левіної, Ольги Рапай-Маркіш та Ганни Файнерман. За словами Н.Бібік, їхні твори тривалий час зберігалися у фондах музею і жодного разу не виставлялися.

Найбільш повно на виставці презентована творчість О.Левіної (1903-1963), оскільки вона народилася в Чернігові, навчалася і потім тривалий час жила у Москві, працювала у Московському відділенні Асоціації художників Росії, а після її смерті у 60-х роках брат художниці подарував твори музею.

Ганна Файнерман (1922-1991) народилася в Ростовській області. Середню освіту здобула в Києві, також закінчила Уральський університет, Київський художній інститут. Працювала у сфері станкового живопису і графіки. Член Національної Спілки художників України (1955). Кілька її творів пов'язані з Чернігівщиною.

Ольга Рапай-Маркіш (1929-2012) – скульптор, кераміст. Донька поета, драматурга і прозаїка Переца Маркіша. Закінчила Київський художній інститут. Член Національної Спілки художників України (1960). Свою творчість мисткиня присвятила порцеляновій скульптурі, керамічним розписам, декоративній і монументальній кераміці, захоплювалася українським живописом.

"По-різному склалися долі цих жінок, але у їхніх творах немає агресії, відсутня тема війни, їхні роботи одухотворені, теплі, душевні, тому і виставку назвали ”Ода життю" , - сказала Н.Бібік.

Директор художнього музею Ірина Ральченко зазначила, що відкриття виставки стало можливим завдяки об'єднанню зусиль різних людей. Спеціально для виставки видано каталог. Фінансову підтримку у цій справі надав Чернігівський благодійний єврейський фонд "Хасде Естер", а також Центр "Американський єврейський об’єднаний розподільчий комітет Джойнт" (м.Київ).

Фестиваль єврейської культури триватиме в Чернігові до 24 квітня. Серед його заходів також заплановано проведення міжнародного наукового семінару "Євреї Лівобережної України. Історія і культура" та концерту, присвяченого творчості народного артиста України Ігоря Шамо. Начальник управління культури міської ради Олег Васюта підкреслив, що фестиваль єврейської культури є помітною і важливою подією у культурному житті обласного центру Чернігівщини. "Кожен фестиваль торкається духовного життя і відкриває нові сторінки в історії єврейської громади Чернігова", - сказав він.

А голова Чернігівської обласної єврейської общини, заслужений працівник культури України Семен Бельман наголосив, що фестиваль створений на радість людям, а виставка є важливою його складовою, адже мистецтво не має національності і доступне для розуміння усім.

Довідка: Шолом Алейхем (2 березня 1859 — 13 травня 1916) — український, єврейський письменник. Творчість Шолом-Алейхема багатогранна. Він відомий як прозаїк, драматург, критик і поет, видавець літературних альманахів і блискучий читець власних творів. Серед найвідоміших творів письменника — «Менахем-Мендл» і повість «Тев'є-молочник». Цю та інші новости ви можете прочитати в одній газеті "Дзержинский шахтер"

.

Ірина Синельник

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Рівненщині діти з ...
Наступна новина: На Івано-Франківщині ...

КОМЕНТАРІ