Івано-Франківщина експериментує із запровадженням окремих елементів програмно-цільового методу (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів,  що діятиме з 2014 року

Івано-Франківщина експериментує із запровадженням окремих елементів програмно-цільового методу (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів, що діятиме з 2014 року

09.04.13 14:23 0 982
Івано-Франківська область у 2012 році долучилась до експерименту із запровадження окремих елементів програмно-цільового методу (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів, повідомляють в департаменті фінансів облдержадміністрації. Відповідно до нормативно-правової бази, впровадження складання та виконання усіх місцевих бюджетів за ПЦМ передбачено з 2014 року.

Як зазначають у департаменті фінансів ОДА, мета запровадження програмно-цільового методу в бюджетному процесі - встановлення безпосереднього зв’язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання. З метою здійснення відповідної підготовчої та організаційної роботи в області експертами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень у лютому, вересні 2012 року та у березні 2013 року проведено тренінги із запровадження окремих елементів програмно-цільового методу на місцевому рівні, у яких взяли участь фахівці районних та міських фінансових управлінь, які відповідають за формування галузевих показників відповідних бюджетів, головні розпорядники коштів обласного бюджету та працівники департаменту фінансів облдержадміністрації і головного Управління Державної казначейської служби в області.

Застосування програмно-цільового методу при складанні бюджету «кардинально змінює» ідеологію бюджетного процесу і підвищує його ефективність, переконана начальник департаменту фінансів облдержадміністрації Галина Карп. За її словами, головна ідеологія програмно-цільового методу – перехід від утримання бюджетної сфери до надання якісної бюджетної послуги.

Довідково

В Івано-Франківській області учасниками експерименту із запровадження окремих елементів програмно-цільового методу (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів є 14 районних, 5 міських (міст обласного значення) бюджетів та обласний бюджет, якими станом на 1 квітня поточного року затверджено 1 486 бюджетних програм та 1270 паспортів бюджетних програм за усіма напрямами використання бюджетних коштів. Запровадження ПЦМ на місцевому рівні забезпечить планування бюджету на середньострокову перспективу - перехід від утримання бюджетних установ до надання послуг високої якості населенню; оптимальне використання бюджетних коштів; досягнення в результаті значного економічного і соціального ефекту; підвищення обізнаності громадськості щодо ефективності витрачання коштів територіальної громади.

Експеримент із запровадження елементів програмно-цільового методу (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів здійснюється в рамках виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» за напрямом «Регіональний розвиток і реформа міжбюджетних відносин» та Основних підходів до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів (наказ Мінфіну № 805 від 2 серпня 2010 року).

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Померла Маргарет Тетчер
Наступна новина: У Львові відбудеться ...

КОМЕНТАРІ