Івано-Франківщина: «Слідкуйте за своїм кров’яним тиском»

Івано-Франківщина: «Слідкуйте за своїм кров’яним тиском»

10.04.13 11:05 0 590
9 квітня в конференц-залі Обласного клінічного кардіологічного диспансеру відбулась прес-конференція за участі першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука та заступника головного лікаря ОККД Андрія Волинського. Зустріч відбулась з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, тема якого – «Слідкуйте за своїм кров’яним тиском».

«Проблема здоров’я населення є надзвичайно актуальною в будь-який час, особливо зараз, коли є маса захворювань. Пальму першості, серед усіх недуг неінфекційного характеру, - говорить перший заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Олінійчук, - надають серцево-судинним. Оскільки, саме вони дають високу інвалідність та смертність населення і є найпоширенішими серед всіх захворювань. На даний час ми маємо досить добрі результати в плані обстеження хворих з ішемічною хворобою серця і проведення коронографії. Також плануємо найближчим часом проводити операції на відкритому серці та реабілітацію хворих з серцево-судинними захворюваннями».

Довідково

В Україні зареєстровано 12 292 642 хворих на артеріальну гіпертензію, в Івано-Франківській області загальна захворюваність на артеріальну гіпертензію понад 300 тис. осіб. Виникнення і перебіг артеріальної гіпертензії тісно пов'язаний з наявністю факторів ризику. До некерованих факторів відносять вік, стать, спадковість. А до керованих - масу тіла, аліментарні фактори, паління, психосоціальні фактори, фізичну активність. Кардіологи рекомендують вживати профілактичних заходів, оскільки вони спрямовані на зміну способу життя і є універсальною «вакциною» проти артеріальної гіпертензії, а обмеження вживання кухонної солі та алкогольних напоїв, зменшення маси тіла при її надлишку, зменшення вживання насичених жирів, солодощів та холестерину, відмова від паління, підвищення фізичної активності в години дозвілля, психоемоційне розвантаження та релаксація сприяє зменшенню її нових випадків на 50 відсотків.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ