За його словами, уряд не може погодитися з принципами, які йому запропонували у Брюсселі в усній формі, бо вони «не гарантують повної безпеки і захисту прав людини сербського народу в Косові».
Віце-прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич уже заявляв у понеділок, що план ЄС не визнає «засадничих інтересів» Сербії. Але він додав, що переговори про залагодження відносин із Косовом необхідно продовжити, бо вирішення проблеми треба знайти якнайшвидше.
І Сербія, і Косово мають офіційно подати свою відповідь Євросоюзові до вівторка.
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, яка була посередником у переговорах Белграда і Приштини, вже відповідала на попередні заклики Сербії продовжити ці переговори, що посередництво ЄС закінчене.
Євросоюз заявляє, що його рішення, чи починати з Сербією переговори про її вступ, залежатиме саме від поступу в налагодженні її відносин із Косовом.
Сербія, про незалежність від якої Косово односторонньо заявило ще 2008 року, не визнає цієї самопроголошеної незалежності і далі офіційно вважає Косово і Метохію автономним краєм у своєму складі. Найбільшу проблему складає становище сербів за національністю, які компактно живуть на півночі Косова і не визнають косовських державних інституцій.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Сергій Надал закликає ...
Наступна новина: Хмельниччина: у власників ...