Лідер боснійських сербів виступив на захист Караджича

Лідер боснійських сербів виступив на захист Караджича

10.04.13 12:56 0 486
Президент Республіки Сербської в Боснії і Герцеговині Милорад Додик виступив в Міжнародному кримінальному трибуналі у справах колишньої Югославії як свідок захисту на процесі над колишнім лідером боснійських сербів Радованом Караджичем, звинуваченим у геноциді. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Він, зокрема, заявив, що підвалини майбутнього конфлікту в Боснії заклав тодішній боснійський президент Алія Ізетбеґович, який, за словами Милорада Додика, нібито заявляв, що Боснія має стати ісламською державою з ісламським шаріатським законодавством.

Алія Ізетбеґович помер 2003 року, коли Гаазький трибунал перевіряв його роль у боснійській війні 1992–95 років. Він, босняк за національністю і мусульманин за вірою, був першим президентом незалежної Боснії і Герцеговини після розпаду колишньої Югославії.

Радован Караджич у часи боснійської війни 1992–95 років очолював самопроголошену на той час Республіку Сербську на території Боснії і Герцеговини. Його звинувачують у геноциді, злочинах проти людяності і злочинах проти законів і звичаїв ведення війни. У разі визнання винним йому загрожує довічне ув’язнення. Він заперечує всі звинувачення і називає очолювану ним тоді воєнну кампанію боснійських сербів, спрямовану на етнічні чистки всіх несербів у частині Боснії і на фізичне винищення тисяч босняків-мусульман, «справедливою і священною» війною.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тоні: "Я хочу битися з ...
Наступна новина: На Тернопільщині на Дністрі ...

КОМЕНТАРІ