Гребля на річці Тетерів в районі пам’ятки природи місцевого значення «Голова Чацького» - це гідротехнічний вузол, який був збудований для технічного водозабезпечення промислових підприємств міста. Гребля функціонує з 1965 року, її довжина 113м, висота 21,2м, запас води, який втримує гребля 48 млн. м. куб. З 2008 року гребля передана на утримання та обслуговування у комунальну власність міста Житомира.
За висновками науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій Держбудкомархітектури України гідровузлу на р. Тетерів надано статус аварійності 2-ої категорії. Протягом 2000-2003 років було виконано частину ремонтних робіт для укріплення та підтримки в належному стані дамби. У 2004 році було підготовлено проект на капітальний ремонт греблі на кошторисну суму 3,5 млн. гривень. Але відповідні роботи не були проведені, і на вартість ремонтних робіт, які потребує гребля складає 13 млн. грн.
« загрози з підтопленням гребля на р. Тетерів не несе, адже максимальний рівень підняття води був зафіксований у водосховищі 7 квітня і становив 81 см при допустимому максимуму – 2 метри. ж рівень води вже впав до позначки 39 см, тому наразі небезпеки немає», - розповів журналістам заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Микола Боровець.
За кошти міського бюджету здійснюється постійний цілодобовий контроль за технічним станом греблі та рівнем води у водосховищі, виконуються роботи сезонного характеру, які забезпечують нормальні умови експлуатації, в тому числі і у випадках впливу несприятливих погодних факторів. Греблю постійно обслуговують шість чоловік: інженер, обхідник та чотири оператори гідровузлу. На греблі ведеться цілодобове спостереження за метеоумовами та рівнем води у водосховищі, всі дані фіксуються у відповідному журналі.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Ірина Гармасій: ...
Наступна новина: Серія вибухів в Іраку: 23 ...