Пожежі спричинені спалюванням сухої трави небезпечні тим, що за короткий проміжок час набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.
Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.
Управління ДСНС України у Чернівецькій області звертається до буковинців: дотримуйтеся правил пожежної безпеки:
-будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
-не залишайте без нагляду розпалене багаття;
-не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
-не спалюйте суху траву;
Отже, основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім ліквідувати її!
Прес-служба Управління ДСНС України у Чернівецької області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: НХЛ. "Філадельфія" здолала ...
Наступна новина: В Луцьку творчий звіт НВК № ...