Звернути особливу увагу на дотримання правил пожежної безпеки закликає очільник Житомирських рятувальників Ігор Нікітчук.

Звернути особливу увагу на дотримання правил пожежної безпеки закликає очільник Житомирських рятувальників Ігор Нікітчук.

23.04.13 10:04 0 1134
Шановні громадяни!

З настанням сухої спекотної погоди зростає кількість пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої трави, чагарників та розведення багать у лісах. Господарі залишають палаюче сміття без нагляду, через що вогонь може наробити чималої шкоди. Ситуація ускладнюється тим, що поблизу господарських угідь, як правило, розташовані сусідські будинки, лісові масиви, на які вогонь може перекинутися у будь-яку хвилину. Такі дії наносять державі значних матеріальних та екологічних збитків. Щороку рятувальники б’ють на сполох, застерігаючи громадян, а результати не завжди втішні.

Окрім того, наближається одне з найбільших релігійних свят, Великдень. Як заведено, напередодні та через тиждень після Великодня настають громадські поминки (Проводи, Гробки, Могилки, Радуниця). Цими днями традиційно провідують могили родичів, прибирають їх від сміття та сухого листя. Під час таких робіт необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, складати сміття у спеціально відведених для цього місцях.

В ці святкові дні храми також відвідає велика кількість людей. На ряду з тим, під час літургії священнослужителі та віруючі використовують відкритий вогонь в приміщеннях храмів, що є вкрай небезпечним при великому скупченні людей в приміщеннях.

Враховуючи вищезгадане, звертаюся до вас із проханням дотримуватися елементарних вимог безпеки:

- під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі намагайтеся, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття, купи минулорічної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник. Біля будинку обов’язково має бути ємкість із водою, а в будинку – вогнегасник;

- не дозволяйте дітям гратися з відкритим вогнем під час відпочинку;

- тим, хто збирається до лісу на відпочинок, у жодному випадку не можна залишати багаття без нагляду, не розпалювати його на торф’яних ґрунтах, у хвойних лісах. Навколо вогнища повинна бути обкопана ділянка діаметром не менше одного метра, а саме вогнище знаходитися не ближче десяти метрів від кущів або дерев.

- під час проведення Великодніх богослужінь потрібно бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем. Не слід залишати у церквах непогашені свічки після завершення служби.

- вкрай обережно слід поводитися з різноманітними електричними гірляндами (пристроями), якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи. Використання різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків» можуть будь-якої миті призвести до виникнення масштабної пожежі.

- при перших ознаках пожежі відразу телефонувати 101!

Дотримання цих нескладних вимог допоможе вам зберегти гарний настрій, свята пройдуть без надзвичайних пригод та не завдадуть шкоди природі!

Безпечних вам свят!

З повагою та турботою

Ігор Нікітчук,

начальник Управління

ДСНС у Житомирській області.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернівецька область: ...

КОМЕНТАРІ