У Чернігові вшанували пам'ять М.Коцюбинського

У Чернігові вшанували пам'ять М.Коцюбинського

26.04.13 12:55 0 548
У Чернігові на могилі письменника Михайла Коцюбинського на Болдиній горі пройшли заходи до 100-річчя з дня смерті митця. Вшанувати пам'ять класика української літератури зібралися представники влади і громадськості, інтелігенція, школярі. Зокрема, у церемонії покладання квітів взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Заупокійну літію відправив настоятель П’ятницької церкви у Чернігові, протоієрей о.Мирон. Народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру концертів та фестивальних програм виконав духовні твори.

Голова ОДА у своєму виступі підкреслив, що М. Коцюбинський у Чернігові прожив найбільш плідні у творчості 15 років та за заповітом похований на Болдиній горі. "Творчий спадок М.Коцюбинського – видатне явище в українській культурі, найвище досягнення в українській прозі початку ХХ століття", - сказав В.Хоменко.

На думку міського голови, традиції роду Коцюбинських мають продовження у Чернігові. А Літературно-меморіальний музей-заповідник М.Коцюбинського і нині є осередком української духовності, як і на межі ХІХ - ХХ століть, збирає у своїх стінах людей, небайдужих до рідного слова, вітчизняної культури і мистецтва.

Ірина Синельник
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Іраку третій день ...
Наступна новина: На Тернопільщині ...

КОМЕНТАРІ