Під час перемовин обговорили можливості співпраці щодо розвитку авіаційного та автомобільного видів транспорту. Зокрема, за словами Міністра інфраструктури, існуюча квота дозволів на міжнародні перевезення автомобільним транспортом не задовольняє повною мірою потреби перевізників, тож на часі – розгляд питання лібералізації автомобільних перевезень, оскільки бездозвільна система для міжнародних автоперевізників гарантуватиме стабільність вантажообігу та призведе до зростання показників торгівлі між Україною та Румунією.
Обговорено питання лібералізації автомобільних перевезень, розвиток залізничного та авіаційного сполучення між Україною та Словаччиною. Міністр інфраструктури Володимир Козак розповів, що невдовзі розпочнуться активні роботи з будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю, яким рухатиметься удвічі більше поїздів із значно вищою швидкістю. Поява нового тунелю сприятиме зростанню обсягів торгівлі між країнами Заходу та Сходу Євро-Азійського континенту. Крім того, Україна зацікавлена у розвитку двостороннього туризму.
За словами Володимира Козака, Словаччина також неймовірно красива країна, етнічно близька українцям, а тому приваблює чимало туристів з нашої держави, а в Україні теж завжди раді іноземним мандрівникам. Відтак, за його словами, Мініфраструктури завжди відкрите до переговорів щодо покращення авіаційного та автомобільного сполучення із Словацькою Республікою.
Проект дороги на Румунію з будуванням митного переходу від території Верховинського району починає втілюватися в життя, і як зазначають у Верховинській райдержадміністрації, це дасть поштовх економічному розвитку гірському краю.
Роботи виконуються в рамках проекту «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску і будівництва автодороги через українсько-румунський кордон в межах населених пунктів с. Явірник Зеленської сільської ради та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш (Румунія)», що зареєстрований у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.
Основні етапи роботи інститут виконуватиме спільно із Львівською фірмою ТзОВ НВП «Тріада», спеціалісти вже здійснюють інженерно-вишукувальні роботи для виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію автомобільної дороги с. Ільці – с. Явірник – державний кордон з Румунією, довжина котрої складає приблизно 40 км.
Вже у найближчі роки розпочнеться будівництво пункту пішого перетину на кордоні між Україною та Румунією на території району.
Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Рівненщина: з часу дії ...
Наступна новина: На Львівщині у центрі міста ...