Тернопільщина: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ У ЛІСІ!

Тернопільщина: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ У ЛІСІ!

04.05.13 13:45 0 574
«Ліс - наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!» - це гасло відоме всім з дитинства. Але, проте, рік у рік із початком теплих сонячних днів на території України спалахують лісові пожежі. У працівників ДСНС і лісової охорони в такий період особливо напружений час. На території Тернопільської області лісовою рослинністю вкрито 200,8 тис. гектарів і саме на цих територіях існує небезпека виникнення пожеж.

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашої області часто не усвідомлюють значення лісів для здоров'я. Щорічно в Україні спостерігається збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на відпочинок. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а також дитячі пустощі з вогнем.

Пожежа здатна перетворити мальовничі місця відпочинку в попелища з обвуглілими стовбурами. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню. В Україні щорічно виникає близько 4000 лісових пожеж на площі понад 3000 га.

Для того щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися вимог пожежної безпеки, та завжди пам’ятати про кілька найголовніших правил:

- вогнища можна розпалювати тільки в тих місцях, де немає хвойного молодняку чи чогось іншого, що може загорітися, а в пожежонебезпечний період заборонено розпалювати багаття будь-де;

- якщо ви розводите вогнище, то місце, де воно буде, необхідно навколо обкопати, а коли ви вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою землі, піску, або води;

- потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;

- забороняється кидати не загашеними недопалки чи сірники, це може призвести до жахливих наслідків;

- забороняється залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я та інше сміття;

- під час полювання забороняється користуватися пижами із легкозаймистих матеріалів;

- також в пожежонебезпечний період заборонено в’їжджати на територію лісового фонду будь-якими транспортними засобами.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність.

Якщо ж біди уникнути не вдалося і ви потрапили у лісову пожежу:

- не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;

- не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте край вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

- під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, тримайте в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу. Особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.

Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше й зі звичайного явища пожежа може вирости в стихійне лихо. Це завдасть великої шкоди не тільки народному господарству, але й екології.

Управління ДСНС України у Тернопільській області закликає жителів та гостей області неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах.

Будьте обережні з вогнем у лісі!
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: ЛЄ. "Челсі" - "Базель" - ...

КОМЕНТАРІ