У Німеччині почався суд над неонацисткою

У Німеччині почався суд над неонацисткою

08.05.13 15:25 0 913
У Мюнхені почався судовий процес над жінкою, якій закидають участь у неонацистському угрупованні, а також звинувачують у низці вбивств на расовому ґрунті, які сколихнули країну. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Беате Чепе звинувачується у вбивстві восьми турків, одного грека, а також жінки-поліцейського, скоєних у 2000 –2007 роках, а також у пограбуванні банку. Їй були висунуті звинувачення у приналежності до терористичної організації «Націонал-соціалістичне підпілля».

Про існування угруповання стало відомо лише у листопаді 2011 року, коли після невдалого пограбування банку у східному місті Айзенах двоє чоловіків, як припускають, ватажки Уве Мундлос і Уве Бенхардт покінчили життя самогубством.

Позивачами у справі виступає 71 особа, їх представляють 49 адвокатів.

Один із адвокатів турецьких родин – Мехмет Даймаґулер повідомив журналістам про першу появу на суді Беате Чепе:

«Ми сприймаємо її появу як зарозумілу. Пані Чепе увійшла в залу одягнута як бізнес-леді, яка перебуває у відрядженні – у блузі, костюмі, жартуючи зі своїми адвокатами, наче вони її підлеглі. У жодному разі це не відповідає ситуації».

За судом у Мюнхені уважно стежать у всій країні. Представники турецької громади скаржаться, що умови для широкого висвітлення процесу не створені. Голова турецької громади Вурал Унлу повідомив журналістам:

«На жаль тут громадськість представлена лише частково – немає жодного турецького телеканалу в залі, тільки три щоденні газети».

Очікується, що судовий процес триватиме більше року.

Як повідомляє «Німецька хвиля», перед початком процесу судді ознайомилися з усіма матеріалами справи, а це 600 томів документів, які нараховують загалом 280 тисяч сторінок. Лише текст обвинувачення Федеральної прокуратури зайняв 500 сторінок. На суд запрошено понад 600 свідків. Експертами виступлять 22 психіатри і судових медиків.

Беате Чепе – лише одна з п’ятьох обвинувачуваних у цьому процесі.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ