Місто Коростень віднесено до третьої зони радіоактивного забруднення – зони гарантованого добровільного відселення, на території якого несуть службу понад 70 рятувальників. Для їхніх дітей, котрі живуть та харчуються з цієї землі, благодійники привезли вітаміни відповідно до вікових категорій.
Родина командира відділення частини Петра Іванченка прийшла особисто подякувати благодійникам разом із четвертою наймолодшою дитиною - півторамісячним Олександром. Адже отримані вітаміни вкрай необхідні для повноцінного розвитку дитячого організму та підвищення імунітету в умовах постійного проживання на екологічно забруднених територіях.
За словами очільника Коростенських рятувальників Сергія Рудзіка місцевим фахівцям Держслужби з надзвичайних ситуацій нерідко доводиться виїжджати на гасіння пожеж, загорянь у лісових та торфових масивах, де разом із димом у повітря здіймаються і небезпечні для здоров’я радіаційні сполуки. Тому будь-якій допомозі у підтриманні їхнього здоров’я та здоров’я нащадків коростенці щиро вдячні.
Голова Фонду «Пожежні Чорнобиля» полковник у відставці Борис Чумак очолював пожежну охорону області з 1980 по 1996 рік, опікувався безпекою радіаційно забрудненої зони і нині продовжує опікуватися проблемами тих, хто тут служить, та здоров‘ям їхніх сімей, працюючи в управлінні ДСНС області та займаючись громадською діяльністю. Як ветеран служби він поспілкувався із молодим поколінням вогнеборців та поділився своїм багаторічним досвідом роботи.
Також керівники обох благодійних Фондів узяли участь в обговоренні за круглим столом проблем, породжених аваріями на атомних електростанціях в Чорнобилі та Фокусімі (Японія), що піднімалися у Коростенській міськраді гостями з Японського міста Ніхонмацу.
20 членів делегації з міста Ніхонмацу префектури Фукусіма на чолі з його мером прибули до України з метою набуття досвіду з гуманітарних питань подолання наслідків техногенної катастрофи на атомній станції. Для встановлення муніципальних зв'язків японці обрали місто Коростень через те, що обидва міста однакові за чисельністю й розташовані на однаковій відстані від зруйнованих атомних станцій. З японської сторони керівники департаментів освіти, охорони здоров'я, навчально-виховних закладів, громадських організацій, які впливають на політику розвитку міста, ознайомилися з комплексом соціальних заходів, що здійснювалися після Чорнобильської катастрофи для захисту здоров'я населення і, передусім, дітей, які постійно проживають в зоні радіоактивного забруднення.
У ДСНС у Житомирській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Винесено вирок іноземцям, ...
Наступна новина: У кінотеатрі «Чернівці» – ...