"Як навести порядок з домофонами?" - Сергій Стефанко, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція ВО "Свобода"

"Як навести порядок з домофонами?" - Сергій Стефанко, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція ВО "Свобода"

27.05.13 14:41 0 2323
В місті Івано-Франківську працює фірма ТОВ "Домофонсервіс-Івано-Франківськ", директор Маковська Т.А. Фірма встановлює домофонні системи у будинках та укладає відповідні договори з мешканцями. 

Маю всі підстави стверджувати, що дане підприємство порушує:

- права співвласників щодо розпорядженням своїм майном;

- права споживачів;

- порядок встановлення домофонів, затверджений рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 22.08.2011 р. №356-13 «Про Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під’їздах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська».

Прошу читачів звернути увагу на такі факти:

1. Їхній договір з клієнтами (мешканцями) укладається аж на 10 років;

2. Ініціатор, фірма ТОВ "Домофонсервіс-Івано-Франківськ", не організовує збори співвласників будинку чи окремих під’їздів житлового будинку з дотриманням процедури, а саме на збори не кличуть уповноваженого представника балансоутримувача будинку (ЄРЦ), і за підсумками зборів не складається Протокол намірів про згоду власників встановити у своєму під’їзді домофон;

3. Не збираються підписи співвласників про бажання встановити у своєму під’їзді домофон; а якщо і збираються, то домофони встановлюються без згоди (підпису) не менше 75% власників;

4. Не укладається угода з балансоутримувачем;

5. У договорі, який пропонується на укладення з клієнтами не дотримано тих істотних умов договору, які за рішенням Івано-Франківської міської ради «Про Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під’їздах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська», там обов’язково мають бути:

– зобов’язання виконавця передати квартирне обладнання домофону у власність власникам;

– зобов’язання виконавця передати обладнання домофону, що встановлюється у під’їзді, на вхідних дверях та у інших приміщеннях спільного користування, у спільну власність власникам шляхом його передачі на баланс балансоутримувачу;

– зобов’язання виконавця передати ключі всім власникам негайно після введення обладнання домофону в експлуатацію та забезпечити ключами від вхідних дверей балансоутримувача будинку та всі аварійні служби;

– відсутність абонентської плати за користування домофоном; - у даної фірми абонентна плата становить 9 грн. 40 коп. для мешканців, що встановили переговорний аудіопристрій (у Києві і Луцьку така абонплата, наприклад, складає 5-7 грн.); вартість монтажу обладнання становить 290 грн. плюс вартість телефонної трубки, всього виходить 350-370 грн.

– гарантійний термін на все обладнання не менше трьох років; - у даної фірми один рік.

Взагалі, згідно вимог рішення міської ради зазначений договір не повинен містити жодних додаткових зобов’язань з боку власника, окрім обов’язку сплати вартості обладнання домофону та його монтажу.

Отож, текст договору містить ознаки порушення вимог чинного законодавства.

1. Цілком можливо, що не тільки ця фірма порушує рішення сесії Івано-Франківської міської ради від 22.08.2011 р. №356-13 «Про Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під’їздах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська».

2. Прості люди, мешканці будинків, мабуть не знають про свої права і про існування рішення Івано-Франківської міської ради «Про Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під’їздах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська».

Свої скарги і пропозиції з даного питання прошу надати у відділ сприяння діяльності депутатам, кабінет №401 Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, 21.

P.S. На моє звернення Інспекція з питань захисту прав споживачів в Івано-Франківській області та Івано-Франківське обласне територіальне відділенню Антимонопольного комітету України дружньо відповіли, що порушень не виявлено…

Отож, міська рада, в інтересах мешканців житлових будинків, по не врегульованих законами України і постановами Кабінету Міністрів питаннях прийняла рішення «Про Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під’їздах багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська». Це рішення не виконується…

Але, як виявляється, з цією проблемою зіткнулися не тільки іванофранківці. Рекомендую, прочитайте статтю

ХТО «КРИШУЄ» ДОМОФОННИЙ ЛОХОТРОН У ЛУЦЬКУ?

Ось цитата з цієї статті.

"ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ.

Домофонна система на відміну від мереж кабельного телебачення, інтернету, телефонного зв’язку і т. п. є автономною системою, котра не вимагає абсолютно ніякого обслуговування, відтак нарахування абонентської плати за домофон є нічим іншим як шахрайською наживою. Встановлюючи домофон, фірма реально не надає ніякої гарантії на нього, а відразу з першого місяця вимагає абонентську плату за неіснуючі послуги. Разом із тим продаж домофону передбачає його безкоштовне гарантійне ремонтне обсуговування протягом відповідного терміну.

На всіх домофонах всіх виробників передбачена можливість відчинення дверей через код. Зумисне позбавлення жителів будинку, їхніх близьких та представників екстрених служб такої можливості є грубим порушенням їхніх прав і законодавства зокрема.

Встановлювати домофон без згоди 100% мешканців, згідно Житлового кодексу України, не можна, зокрема, з таких причин:

– обмежується право користування житлом – людина не повинна платити (навіть за ключ), щоб пройти у свою квартиру в будь-який слушний для неї час;

– обмежується право користування допоміжними приміщеннями (під'їздом, сходами і так далі);

– обмежується право спільної власності на допоміжні приміщення і технічне устаткування будинку, оскільки одні співвласники розпоряджаються загальним майном без згоди інших співвласників.

Власник квартири є співвласником усіх допоміжних приміщень і технічного устаткування будинку відповідно до ст. 382 Цивільного кодексу України. А в ст. 369 Цивільного кодексу України зазначається, що розпоряджатися загальним майном повинні усі співвласники, тобто 100% мешканців.

Фірма-установник, інформуючи мешканців під'їзду про те, що 51% згоди мешканців вистачає для установки домофонной системи вводить їх в оману, оскільки такого закону немає. Вводячи в оману мешканців під'їзду, вона підштовхує їх на порушення ст. 369, 382 Цивільного кодексу України, створюючи при цьому конфліктні ситуації. Також порушуються ст. 33, 68 Конституцій України (право на свободу вибору, свободу пересування), ст. 19, 21 Закону України "Про захист прав споживачів" (нав'язування, примус продавцем придбавати товари і послуги непотрібні споживачу), ст. 9 Житлового кодексу України (ніхто не може бути обмежений в праві користування житлом), ст. 189 Карного кодексу України (здирство). Також домофонна фірма повинна нести кримінальну відмовідальність за ст. 190 Кримінального кодексу України за шахрайство".

І ще з Луцька у продовження теми: "Домофонний лохотрон у Луцьку має російське коріння". Домофони, як і інші електронні пристрої міцно увійшли в наш побут, і без них зараз ніяк не обійтися. В інтернет-магазині "Радіопрофіль" ви знайдете радиодетали и комплектующие , які допоможуть вам у спілкуванні з технікою. А на сайті radioprofile.ru ви знайдете корисну і цікаву для вас інформацію: статті з радіотехніки, радіо-схеми пристроїв, довідники радіо-деталей, датащити.

А тепер викладаю повний текст рішення Івано-Франківської міської ради:

Додаток

до рішення 13 сесії міської ради

від 22.08.2011 р. №356-13

ПОРЯДОК

встановлення та обслуговування домофонів

у багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська

І. Загальні положення

1.1. Порядок встановлення та обслуговування домофонів у багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська (надалі – Порядок) розроблено з метою врегулювання на території м. Івано-Франківська послуг зі встановлення та обслуговування домофонів у багатоквартирних житлових будинках, які знаходяться на балансі КП «Єдиний розрахунковий центр», КП «Дирекція замовника», житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), приватних житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО).

1.2. Терміни, які використовуються у Порядку, мають наступні значення:

– балансоутримувач – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;

– виконавець – суб’єкт підприємницької діяльності, що провадить господарську діяльність, надаючи послуги зі встановлення та обслуговування домофонів відповідно до вимог і стандартів законодавства України;

– власник (власники) – фізична особа, юридична особа, територіальна громада міста або держава яким належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, квартирою або кімнатою у житловому багатоквартирному будинку, зареєстроване в установленому законом порядку;

– домофон – дверний замково-переговорний пристрій (ЗПП), обладнання ЗПП вхідних дверей під’їзду багатоквартирного будинку, квартирне обладнання ЗПП;

– уповноважений представник власника – фізична або юридична особа, яка представляє на зборах інтереси власника і повноваження якої підтверджені довіреністю, засвідченою печаткою та підписом власника або балансоутримувача;

– управитель – особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд і забезпечує належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

Інші терміни вживаються у значеннях, визначених законодавством.

ІІ. Умови встановлення домофону

2.1. Ініціатором встановлення в під’їзді будинку домофону можуть виступати:

– власник;

– баласоутримувач;

– управитель.

2.2. Для встановлення домофону його ініціатор організовує збори власників. Допускається проведення зборів власників окремого під’їзду житлового будинку.

Повідомлення про збори здійснюється шляхом розклеювання оголошень на інформаційних стендах у під’їздах та/або біля будинків не пізніше, як за сім днів до дати їх проведення. На зборах обов’язково повинен бути присутнім уповноважений представник балансоутримувача будинку.

До участі в зборах може бути запрошений виконавець.

2.3. Збори оголошуються відкритими, якщо на них присутні не менше трьох власників або уповноважених представників власників з під’їзду, щодо якого проводяться збори. Веде збори ініціатор.

На зборах ініціатор доводить інформацію до їх учасників про переваги та умови встановлення домофону.

2.4. За підсумками зборів складається Протокол намірів про згоду власників встановити у своєму під’їзді домофон, якщо учасники зборів приймають рішення простою більшістю голосів про бажання його встановити. Якщо голосують проти встановлення – виноситься ухвала про відмову від встановлення.

2.5. У Протоколі намірів чітко прописуються умови (фінансові, технічні, організаційні) встановлення домофону, а також виконавець та його контактна інформація.

2.6. Протокол намірів є підставою для збору ініціатором чи виконавцем підписів власників чи їх уповноважених представників про бажання встановити у своєму під’їзді домофону із зазначенням:

– адреси будинку;

– № квартири;

– ПІБ власника чи його уповноваженого представника,

– паспортних даних власника чи його уповноваженого представника;

– підпису.

2.7. Домофон може бути встановлений виключно в разі згоди (підпису) не менше 75% власників чи їх уповноважених представників, якщо інше не передбачене статутами ЖБК та ОСББ.

2.8. Балансоутримувач (управитель) має право укласти договір з виконавцем виключно після збору підписів не менше 75% власників чи їх уповноважених представників.

2.9. Істотні умови договору з виконавцем:

– вартість встановлення домофону;

– терміни встановлення;

– зобов’язання виконавця передати квартирне обладнання домофону у власність власникам;

– зобов’язання виконавця передати обладнання домофону, що встановлюється у під’їзді, на вхідних дверях та у інших приміщеннях спільного користування, у спільну власність власникам шляхом його передачі на баланс балансоутримувачу;

– зобов’язання виконавця передати ключі всім власникам негайно після введення обладнання домофону в експлуатацію та забезпечити ключами від вхідних дверей балансоутримувача будинку та всі аварійні служби;

– зобов’язання виконавця усунути всі пошкодження стін та інших елементів будинку, спричинені монтажем обладнання домофону;

– відсутність абонентської плати за користування домофоном;

– гарантійний термін на все обладнання не менше трьох років.

2.10. Виконавець самостійно отримує від власників кошти за встановлення домофону шляхом укладання відповідного договору купівлі-продажу. Зазначений договір не повинен містити жодних додаткових зобов’язань з боку власника, окрім обов’язку сплати вартості обладнання домофону та його монтажу.

2.11. Виконавець самостійно виконує всі роботи після попереднього погодження з балансоутримувачем проектної документації на влаштування комунікацій зв’язку та електроживлення, яка розроблена відповідно до вимог законодавства.

2.12. Роботи, обладнання спільної власності та ключі передаються балансоутримувачу за актом.

2.13. Під час проведення робіт по встановленню домофону виконавець зобов’язаний мати при собі копії таких документів:

– протокол підписів власників чи їх уповноважених представників про бажання встановити у своєму під’їзді домофон;

– копія договору балансоутримувача (управителя) будинку з виконавцем.

Копії документів повинні бути пред'явлені на вимогу:

– власників чи їх уповноважених представників у під'їзді будинку, де встановлюється домофон;

– представників балансоутримувача (управителя) будинку;

– депутатів міської ради.

ІІІ. Умови обслуговування домофону

3.1. Суб’єкт господарювання, який буде обслуговувати домофон, визначається балансоутримувачем чи управителем після підписання акту приймання-передачі згідно п. 2.11 цього Порядку.

3.2. При визначенні суб’єкта господарювання, який буде обслуговувати домофон, балансоутримувач (управитель) керуються загальними вимогами щодо порядку укладання договорів на житлово-комунальні послуги.

Право на здійснення послуги із сервісного обслуговування домофону виборюється на конкурсі, якщо така послуга буде віднесена органом місцевого самоврядування Івано-Франківська до переліку послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах.

3.3. Тариф послуги із сервісного обслуговування домофону включається до побудинкового тарифу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

IV. Заключні положення

4.1. У разі встановлення домофону із порушенням Порядку, до суб’єкта господарювання, який незаконно встановив домофон застосовуються санкції, передбачені законодавством.

4.2. Обладнання, яке встановлене з порушенням Порядку, виводиться з експлуатації та підлягає демонтажу.

4.3. Контроль за дотриманням Порядку покладається на балансоутримувачів будинків та департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Про це повідомили у Івано-Франківській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ