«В усіх регіонах упродовж минулих днів пройшли дощі, переважно грозового конвективного характеру, які супроводжувалися грозами з посиленням вітру до 15-20 м/с. У Кіровоградській, Полтавській, Запорізькій та Дніпропетровській областях подекуди спостерігалося випадіння граду. Протягом найближчих двох діб суттєвих змін погодних умов не очікується», – розповів під час брифінгу директор Гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
За його словами, унаслідок випадіння дощів практично на всій території країни показники пожежної небезпеки знизилися до 1-го класу. Високою вона залишилася на півдні Миколаївської, Херсонської областей та у степовій частині Криму.
Протягом 27-28 травня в усіх регіонах, за винятком півдня і сходу, пройдуть короткочасні грозові дощі, в окремих пунктах – із градом. Подекуди спостерігатиметься посилення швидкості вітру до 15-20 м/с. Прохолодніше буде у західних областях: удень стовпчики термометрів показуватимуть +13…+18 °С, на решті території – + 19…+24 °С, а на півдні та сході – +25…+29 °С.
Починаючи з 29 травня, температура повітря підвищиться. На заході вона становитиме +21…+26 °С, на решті території – +25…+30 °С, на півдні та сході сягатиме +30…+33 °С. Подекуди пройдуть короткочасні дощі. Подібними залишатимуться погодні умови 2-4 червня. Очікується, переважно, суха спекотлива погода.
Крім того, директор Гідрометцентру повідомив, що 22-24 травня сформувався максимум весняного водопілля на р. Десна біля м. Чернігів. Загальне зростання рівня води, порівняно з передпаводковими показниками, склало 3,2 м, проте це нижче від норми, і суттєвих загроз для міста немає. Нижче Чернігова рівні води продовжують зростати на 1-3 см щодня, і триватиме цей процес близько 7-10 днів. Зберігається перевищення небезпечних відміток у Коропському, Менському, Сосницькому, Борзнянському, Куликовському районах (басейн Десни), а також у Чернігівському та Ріпкинському районах (басейн Дніпра).
Протягом минулого тижня на Волині та у Львівській області кількість опадів перевищила місячну норму. Це сформувало невеликий паводок на р. Західний Буг, де рівні води піднялися більше, ніж на 1 м, практично повернувшись до максимальних показників рівнів весняного водопілля. Те ж саме стосується верхів’їв р. Прип’ять на Волині.
«У цілому, упродовж найближчих днів значних змін погодних умов на території України не очікується, як і надзвичайних ситуацій природничого характеру, які могли б загрожувати життєдіяльності населення», – наголосив Микола Кульбіда.
АУДІОЗАПИС БРИФІНГУ
Державна служба України
з надзвичайних ситуацій
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Національний музей у Львові ...
Наступна новина: У Львові відзначатимуть ...