На Львівщині рятувальники успішно ліквідували пожежу у театрі ім. М. Заньковецької

На Львівщині рятувальники успішно ліквідували пожежу у театрі ім. М. Заньковецької

30.05.13 17:33 0 1202
Рятувальники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області гасили пожежу в архіві Національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької. На щастя, це були лише навчання, а пожежа - умовною.

Згідно задуму навчання, у приміщенні архіву Львівського театру відбулося коротке замикання електромережі, в результаті чого сталося займання. Персонал закладу помітив задимленість та одразу сповістив про це пожежний пост театру, який за допомогою первинних засобів пожежогасіння намагався подолати пожежу. Повідомлення про пожежу надійшло і до ГУ ДСНС у Львівській області, відтак до місця події виїхали пожежна автоцистерна та автодрабина. За декілька хвилин рятувальники приборкали вогняну стихію та успішно врятували усе майно, що зберігалося у приміщенні архіву.

Даний об’єкт для проведення навчань вибраний не випадково, адже театр заснований ще у 1917 році. Під час його проектування та будівництва не були витримані усі норми пожежної та техногенної безпеки, перекриття закладу є дерев’яними, протипожежні системи та електромережа вже теж застаріли та потребують капітального оновлення, кількість первинних засобів пожежогасіння, у зв’язку з відсутністю державного фінансування, не відповідає необхідній нормативній кількості. Усі ці фактори лише сприятимуть поширенню полум’я при виникненні небезпечної події та ускладнюватимуть ліквідацію пожежі.

Упродовж проведення навчань виявилися проблеми, які суттєво затримували час прибуття пожежних автомобілів до місця виникнення пожежі. Рятувальники, які приймали участь у тренуванні, розповідають, що працювати у таких умовах є надзвичайно складно. У центральній частині міста досить вузькі вулиці, які перезавантажені автотранспортом А це зумовлює формування постійних корків на дорогах. Через припарковані автомобілі та торгові намети, розташованого навпроти театру ринку «Вернісаж», автомобільна техніка не має можливості маневрувати та під’їхати до входу у театральну будівлю. Крім того, на пожежних гідрантах часто розміщаються торгові палатки чи автівки, що робить неможливим під’їзд спецтехніки до них. Так через людську недбалість та байдужість, рятівники втрачають дорогоцінні секунди та хвилини, які часто можуть врятувати чиєсь життя.

Вплинути на дорожню ситуацію Держслужба з надзвичайних ситуацій не може. Керівництво театру обіцяє спільно із Державтоінспекцією встановити заборонні знаки, що мало б звільнити територію біля закладу від автотранспорту. Але сподіватися в першу чергу варто на людську свідомість. Тому ГУ ДСНС у Львівській області просить мешканців Львівщини з розумінням ставитися до роботи екстрених служб. При виїзді на місце виникнення біди, дайте можливість аварійно-рятувальному автотранспорту рухатися безперешкодно, а власників автівок та таксистів просимо паркуватися у спеціально відведених для цього місцях.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ