Чернігів: Презентовано результати дослідження про якість водопостачання

Чернігів: Презентовано результати дослідження про якість водопостачання

30.05.13 13:31 0 943
У Чернігівській міській раді представник Світового банку Тамара Сулухіа презентувала результати дослідження щодо ефективного управління у секторі водопостачання.

Дослідження проводилися торік у Чернігові, Борисполі, Івано-Франківську та Львові – містах, у яких втілюється проект "Розвиток міської інфраструктури". Робота виконана у співпраці з Інститутом місцевого розвитку та Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida).

За словами Т.Сулухіа, для українських міст характерний універсальний доступ до водопостачання, але недостатній рівень технічного обслуговування і відновлювальних робіт. Водночас, рівень тарифів є нижчим окупності. У таких умовах населення не має стимулів вимагати кращих послуг.

"Ключовим питанням є те, що серед громадян немає різкого запиту на покращення управління у цій сфері. Не можливо зробити зміни, якщо не буде запиту населення", - зробила висновок експерт.

Для поліпшення якості водопостачання, згідно із дослідженням, необхідно провести тарифну реформу, що може стати "переломним моментом" для посилення вимог споживачів кращої якості послуг і більшого доступу до інформації.

У рамках звіту запропоновано довготермінові та короткострокові рекомендації. Окремі з них стосуються державної політики у цій галузі, інші – безпосередньої діяльності водоканалів. Зокрема, йдеться про відкритість інформації про характеристику питної води, стандартизацію аналізів якості води, створення веб-сайтів усіх комунальних підприємств, проведення просвітницької діяльності стосовно прав споживачів і показників послуг водопостачання, офіційне закріплення зворотного зв'язку.

В обговоренні підсумків дослідження взяв участь і міський голова Олександр Соколов. Він підтримав запропонований комплекс заходів і висловив подальшу зацікавленість у співпраці із Світовим банком.

Т.Сулухіа підкреслила, що Світовий банк розглядає Чернігів як надійного партнера. "Ми дивимося у перспективу і шукаємо шляхи подальшої співпраці із нашими партнерами", - сказала вона.

Ірина Синельник
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ