ДСНС України спільно з представниками ООН організувала тренувальний курс для керівників щодо проведення пошуково-рятувальних операцій

ДСНС України спільно з представниками ООН організувала тренувальний курс для керівників щодо проведення пошуково-рятувальних операцій

30.05.13 12:09 0 728
Протягом 28-30 травня у м. Києві проходить тренувальний курс ознайомлення з діяльністю «INSARAG/UNDAC», проведення якого передбачене процедурою підготовки до міжнародної атестації INSARAG (Міжнародної дорадчої консультативної групи ООН з проведення пошуково-рятувальних операцій в умовах міста). У тренувальному курсі беруть участь: представник Управління з координації гуманітарних питань (УКГП) ООН, керівник Регіонального офісу Управління ООН з координації гуманітарних питань на Кавказі та у Центральній Азії, представники Російської Федерації, Республіки Білорусь, Киргизької Республіки, Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан, Республіки Вірменія, Молдови та України.

28 травня відбулася церемонія відкриття тренувального курсу. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолій Бойко. Він підкреслив, що розвиток системи цивільного захисту України проходив паралельно із розвитком міжнародної системи координації реагування на надзвичайні ситуації.

«Досвід, набутий під час землетрусу у Вірменії 1988 р., на міжнародному рівні став причиною створення INSARAG, а на національному – початком переходу від системи цивільної оборони до системи цивільного захисту. У подальшому Україна брала участь у вдосконаленні національних стандартів проведення пошукових та рятувальних робіт у міських умовах, а також активно користувалася документи, розроблені та прийняті ООН, зокрема Управлінням ООН координації гуманітарних справ та INSARAG. Україна активно брала та братиме участь у наданні допомоги постраждалим країнам в усьому світі. Зараз Україна має більше 30 багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів у сфері попередження та реагування на надзвичайні ситуації», – зауважив Анатолій Бойко.

У рамках зустрічі А. Бойко також зазначив, що з метою підвищення ефективності надання допомоги у проведенні аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних операцій, своєчасному наданню кваліфікованої медичної допомоги постраждалому населенню у зоні надзвичайної ситуації, підвищенню ефективності обміну інформацією по координації реагування на надзвичайні ситуації, а також підвищення готовності до реагування на міжнародному та національному рівні, у 2011 р. було надано заявку на вступ українського «Мобільного рятувального центру» в INSARAG. Він був заснований з метою виконання міжнародних зобов’язань України у сфері попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на надзвичайні ситуації всіх рівнів, надання гуманітарної допомоги постраждалому населенню, як на території України, так і за її межами, неодноразово залучався до виконання міжнародних місій і постійно бере участь у міжнародних навчаннях.

Також із вітальним словом до присутніх звернулися начальник Регіонального офісу Кавказ-Центральна Азія УКГП ООН Марсель Вайсен та представник Сектору підтримки польової координації Секретаріату INSARAG Ніхан Ердоган. Вони зазначили, що наявність міжнародних механізмів ефективного реагування, прийняття міжнародної допомоги та відповідної інформації дозволить оперативно та якісно відреагувати на надзвичайну ситуацію, особливо у перші години її виникнення.

«Як показує досвід, надзвичайні ситуації, що виникають, не знають кордонів. І за їх відсутності ми маємо час для якісної підготовки. Як би банально це не звучало, але тільки разом ми зможемо бути сильними», – зазначив Марсель Вайсен.

Державна служба України

з надзвичайних ситуацій
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Закарпатті під шаром ...
Наступна новина: Чернівці приймають ...

КОМЕНТАРІ