На Тернопільщині перелік доступних ліків від гіпертонії розширюється

На Тернопільщині перелік доступних ліків від гіпертонії розширюється

30.05.13 09:07 0 775
Міністерство охорони здоров'я України удосконалює Пілотний проект щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

МОЗ України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та 15.05.2013 винесено на громадське обговорення.

Ініціюється розширення переліку ліків від гіпертонії, на які поширюється дія пілотного проекту. Список препаратів пропонується доповнити Ацетилсаліциловою кислотою та комбінованими лікарськими засобами від гіпертонічної хвороби:

- засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему та їх комбінації (Еналаприл (монопрепарат), Еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), Лізиноприл (монопрепарат) та Лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом);

- антагоністи кальцію та їх комбінації (Амлодипін (монопрепарат), Амлодипін (комбінація з лізиноприлом), Ніфедипін (монопрепарат) крім лікарських засобів короткої дії);

- антитромботичні засоби (Ацетилсаліцилова кислота (монопрепарат).

Також згідно проекту постанови пропонується повне та/або часткове відшкодування вартості лікарських засобів за кількома рівнями. Препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою поділяються на три групи відшкодування їхньої вартості з урахуванням граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок:

- перша група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає повному відшкодуванню;

- друга група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню;

- третя група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягає відшкодуванню.

Водночас дозволяється відшкодовувати вартість ліків із третьої групи, якщо буде задекларовано зміну їхньої оптово-відпускної ціни нижче встановленого МОЗ рівня цін для лікарських засобів першої або другої групи.

Внесення змін до переліку нових лікарських засобів розширить коло пацієнтів, які будуть забезпечені доступним лікуванням. Це дозволить досягнути головної мети Пілотного проекту – зменшення кількості тяжких наслідків гіпертонічної хвороби, таких як інфаркти та інсульти.

Нагадаємо, 25 квітня 2012 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Даною Постановою в Україні впроваджено державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Для реалізації другого етапу пілотного проекту Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 05.09.2012 № 907 «Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», за яким відбувається часткове відшкодування вартості ліків від гіпертонії.

Прес-служба МОЗ України

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Рівненщина: питання ...
Наступна новина: В Закарпатті презентовано ...

КОМЕНТАРІ