На Волині показники малюкової смертності мають чітку тенденцію до зниження

На Волині показники малюкової смертності мають чітку тенденцію до зниження

02.06.13 10:55 0 646
З огляду на спроби маніпулювання громадською думкою волинян про найсвятіше – життя малюків, яку дозволяють собі у публічних виступах окремі луцькі «політикани» з метою протидії медичним реформам для консервації застарілої, неефективної та надмірно витратної для платників податків системи охорони здоров’я, надаємо порівняльну статистику малюкової смертності по області.

Малюкова смертність – це показник кількості смертей дітей у віці до одного року на 1000 діток, народжених живими. В Україні за минулий рік він становив 8,48 випадків. У Волинській області цей показник уже традиційно завжди нижчий – за 2012 рік він становив 7,03. За 4 місяці поточного року по області рівень малюкової смертності - 5,56 випадків на тисячу народжень, в той час як за такий же період минулого року було 6,71 випадків.

У місті Луцьку, де обранці громади з особистих політичних інтересів намагаються залякати своїх виборців, показник малюкової смертності знизився з 9,11 у 2012 році до 3,97 на травень 2013-му, в Луцькому районі – з 6,93 до 3,01.

Крім того, у показнику малюкової смертності розрізняють ранню неонатальну (0-6 діб з народження), пізню неонатальну (7-27 діб) та постнеонатальну (28 діб – 12 місяців). Якщо перших дві більше залежать від якості медичної допомоги, наданої породіллі, то постнеонатальна смертність трапляється також через батьківську недбалість або інші соціальні, а не медичні фактори.

Облдержадміністрація вважає ганебними спроби окремих депутатів викривити реальний стан справ у сфері охорони здоров’я, яка справді потребує кардинальних перетворень, але знаходиться у стані реформування з єдиною метою – підвищити рівень та якість медичних послуг до світових стандартів.

 

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської облдержадміністрації

 
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ