Зокрема, минулоріч школу села Симонів Гощанського району перевели на альтернативу, замінивши старий газовий котел. У Федорівській школі цього ж району нині працює ще одна сучасна енергозберігаюча система на відходах деревини та торфобрикетах. А вже цього року для економії бюджетних грошей від блакитного палива відмовляються ще й у гімназії райцентру – там планують замінити затратне та малоефективне газове опалення на нові твердопаливні котли.
Витісняє місцева сировина імпортний енергоресурс і в Костопільському районі, розповів Володимир Новак. Там за останні роки перевели на альтернативу 4 освітні заклади. Так, сучасні котли, які працюють на відходах деревини та торфобрикетах, нині обігрівають Малолюбашанську та Підлужнецьку школи, а також Злазненський і Головинський навчально-виховні комплекси. В цих закладах щорічно вдається зменшити споживання газу майже на 250 тисяч кубометрів, а це економія бюджетних гривень, підсумував Володимир Новак. Водночас перехід на альтернативу сприяє енергонезалежності регіону, на чому наполягає Президент України Віктор Янукович.
Нині в освітній сфері Рівненщини кожен другий котел уже працює на місцевій сировині. Зокрема, відходи деревини та торфобрикет переводять у теплоносій більш, ніж у двох сотнях котелень.
Про це повідомили у Рівненській обласній державній адміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Рівненщині ...
Наступна новина: На Рівненщині рятувальники ...