Операцію провели відділ кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в м. Києві спільно з підрозділами громадської безпеки, боротьби з незаконним обігом наркотиків, столичної державної автомобільної інспекції. По закінченню заходів з назвою «Діти вулиці» міліціонери столиці підвели її підсумки.
Так, в ході профілактичного відпрацювання ними було перевірено 295 місць концентрації неповнолітніх. Правоохоронці виявили та доставили до районних управлінь 101 дитину, з яких: 19 – за скоєння кримінальних правопорушень, 47 – за скоєння адміністративних правопорушень та 37 дітей у віці до 16 років, які перебували без догляду дорослих. Із числа доставлених - 9 дітей було поміщено до дитячого притулку міста Києва, 2 – до медичних закладів, інших повернуто батькам.
Разом з цим задокументовано 3 факти злісного ухилення від виконання батьківських обов’язків по догляду за дитиною (ст. 166 КК України) за якими відкрито кримінальні провадження. Відкрито 2 кримінальних провадження за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст.156 КК України (розбещення неповнолітніх) та 1 кримінальне провадження за ч. 1 ст. 155 КК України (статеві зносини з особою яка не досягла статевої зрілості). Відкрито також кримінальне провадження по 4 фактам втягнення дорослими неповнолітніх у протиправну діяльність (ст. 304 КК України), з них 2 – у пияцтво та 2 – у злочинну діяльність.
До адміністративної відповідальності під час профілактичних заходів притягувалися і дорослі. Зокрема, 43 особи за незаконний продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів (ст.156 КУпАП), 62 - за невиконання батьківських обов’язків із виховання своїх дітей (ст.184 КУпАП) та 5 осіб за доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння (ст. 180 КУпАП). Також, притягнуто до адміністративної відповідальності 40 неповнолітніх, які вже в такому юному віці пристрастилися до дорослих згубних звичок. Працівники ВКМСД у місті Києві цього разу стосовно неповнолітніх склали 28 протоколів за паління у громадських місцях (ст.175-1 КУпАП) та 10 за вживання спиртних напоїв (ст.178 КУпАП).
А тому співробітники міліції в черговий раз переконалися, що вести профілактику потрібно не тоді, коли діти вже стали на «хибну стежину», а задовго до того. Діти — наш найдорожчий скарб і наше майбутнє. Тож безпека та виховання сучасних підлітків повинні стати не тільки завданням кримінальної міліції у справах дітей, а й спільною турботою батьків, вчителів, органів влади та громадськості. Робота у напрямку попередження дитячої злочинності та безпритульності триватиме й надалі.
ВЗГ ГУМВС України в місті Києві
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львівщина: для дітей-сиріт ...
Наступна новина: Олександр Вілкул закликав ...