На Житомирщині рятувальники і лісівники проводять спільні перевірки готовності органів влади до лісових пожеж

На Житомирщині рятувальники і лісівники проводять спільні перевірки готовності органів влади до лісових пожеж

13.06.13 08:05 0 1003
Упродовж періоду з червня по жовтень поточного року в Україні встановиться надзвичайно високий клас пожежної небезпеки. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр. У зв’язку з цим рятувальники спільно із лісівниками не тільки посилюють бойову готовність до ліквідації ймовірних лісових пожеж, а й проводять відповідну профілактичну роботу.

Олевський район Житомирщини – один із найнебезпечніших із точки зору лісових пожеж. Загроза тут не тільки через ліси, а й через родовища торфу. У разі виникнення таких пожеж наслідки можуть бути непередбачуваними.

11 червня співробітники ДСНС України спільно із представниками обласного Управління лісового та мисливського господарства провели перевірку Олевської райдержадміністрації та Кам’янської сільської ради району на предмет готовності до гасіння лісових пожеж.

Ще у квітні цього року на засіданні обласної комісії з технічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було створено оперативний штаб для координації дій з організації виконання заходів протидії пожежам у природних екосистемах області, визначені на пожежонебезпечний період поточного року завдання усім організаціям, установам, місцевим представництвам центральних органів виконавчої влади, райдержадміністраціям, міськвиконкомам, сільським та селищним радам. Відповідний штаб було також створено у Олевському районі.

Під час перевірки зверталася увага на наявність затверджених мобілізаційно-оперативних планів ліквідації лісових пожеж, стан фінансування районною владою місцевих пожежних об’єднань, планів евакуації населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та рівень підготовки району до ліквідації пожеж у лісових масивах тощо.

На території Олевського району існує три підрозділи місцевої пожежної охорони. Щоправда, в адміністрації району повідомили, що цього року коштів на підтримку цих підрозділів через недостатність бюджетних надходжень не виділяли. Разом із тим запевнили, що у разі перевиконання бюджету кошти на утримання місцевих пожежних підрозділів буде спрямовано.

За висновками комісії у складі рятувальників та лісівників Олевський район в цілому готовий до оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із лісовими пожежами.

Інспектували рятувальники з лісівниками також сільські ради. Останні, як виявилося, приділяють не менше уваги загрозам лісових пожеж. Так, у Кам’янській сільській раді, яка кілька років тому потерпала від великої торф’яної пожежі, мають плани щодо закупівлі свого власного пожежного автомобіля. Також сільрада має власний автомобіль «швидкої допомоги». Створено протипожежне формування у складі 6 чоловік. Кожен із них забезпечений протипожежним інвентарем.

Крім того, виконком сільської ради прийняв рішення ліквідувати присадибні ділянки людей, які знаходяться поблизу родовищ торфу. Це, вважає сільський голова, допомогло максимально усунути ймовірність займання лісу. Про це свідчить і статистика. Упродовж останнього часу на території сільради не трапилося жодної пожежі.

У подальшому планується здійснити подібні перевірки у всіх районах області.

У ДСНС у Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Білорусі судять ...
Наступна новина: Депутати обласної ради ...

КОМЕНТАРІ