Ліцей співпрацює з кафедрами Житомирського державного університету імені Івана Франка.
У закладі навчається близько 500 учнів із сільської місцевості області.
За 20 років існування у ліцеї здобули освіту 2592 учні, з яких 100% продовжили навчання у вищих навчальних закладах України, ближнього та дальнього зарубіжжя.
З 1995 року 519 учнів стали призерами ІІІ (обласного) та ІV (Всеукраїнського) етапів всеукраїнських олімпіад з базових предметів, що становить 50% призерів області.
Навчання і виховання обдарованих дітей у ліцеї здійснюється педагогічними працівниками з високим рівнем професійної компетентності. Заклад має прекрасну сучасну матеріально-технічну та науково-методичну базу.
Діяльність вказаного закладу була спрямована на виконання державних цільових програм роботи з обдарованою молоддю на 2001-2005, 2006-2010 роки, Указу Президента України від 09.10.01 №941/2001 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні» з метою забезпечення місцевими органами виконавчої влади умов для створення при державних вищих навчальних закладах педагогічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів інтернатного типу для підготовки сільської молоді з числа випускників основної школи до вступу у вищі навчальні заклади, Методичних рекомендацій щодо створення при державних вищих навчальних закладах педагогічного профілю спеціалізованих шкіл-інтернатів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 27.09.02 № 528.
Однак, за результатами ревізії бюджетів на території Житомирської області. проведеної головним контрольно-ревізійним управлінням України у жовтні 2009 року, видатки на утримання Житомирського обласного педагогічного ліцею кваліфіковано як нецільове використання коштів, проведене всупереч Бюджетному кодексу України.
Законом України від 6 липня 2010 року №2442-VІ внесено зміни до статті 9 Закону України»Про загальну середню освіту» в частині унормування типів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, передбачено створення таких типів навчальних закладів, як гімназія (гімназія-інтернатів), ліцей (ліцей-інтернат), колегіум (колегіум-інтернат).
Разом з тим у Бюджетному кодексі України, прийнятому 8 липня 2010 року за №2456-VІ, розширений перелік типів загальноосвітніх навчальних закладів не враховано.
З метою недопущення ліквідації обласного педагогічного ліцею та законодавчого врегулювання даного питання, починаючи з грудня 2009 року, облдержадміністрацією неодноразово направлялися листи на адресу Голови та депутатів Верховної Ради України, Адміністрації Президента України (Комітету з економічних реформ), Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України тощо.
Народним депутатом України Черпіцьким О.З. зареєстровано законопроект за №9327 про внесення відповідних змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України.
Однак питання щодо правомірності здійснення видатків з обласного бюджету на утримання такого типу закладів поки що позитивно не вирішено.
У даний час постало питання ліквідації цього закладу, як такого, що не відповідає вимогам Бюджетного кодексу України.
Аналогічні навчальні заклади для обдарованих дітей, що фінансуються з обласного бюджету, функціонують в інших регіонах, де також існують подібні проблеми.
З метою забезпечення подальшої діяльності обласного педагогічного ліцею, інших закладів для обдарованих дітей, що фінансуються з обласних бюджетів, законодавчого врегулювання питання щодо правомірності здійснення видатків на їх утримання, просимо розглянути питання щодо внесення відповідних змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Депутати міської ради ...
Наступна новина: Львівщина: оздоровлення ...