В Луцьку відбулася організаційна нарада з питань благоустрою та організації робіт з ліквідації забур’янення та небезпечних адвентивних рослин

В Луцьку відбулася організаційна нарада з питань благоустрою та організації робіт з ліквідації забур’янення та небезпечних адвентивних рослин

18.06.13 14:13 0 1094
Адже впродовж останніх років на території міста набув поширення небезпечний вид багаторічної рослини - борщівник Сосновського. Вона досягає висоти більше двох метрів, багата на фотоактивні сполуки, торкання до якої, особливо у період цвітіння, викликає важкі опіки у людей та тварин.

Набуває поширення і інша небезпечна рослина - амброзія полинолиста, однорічна рослина за зовнішніми ознаками схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, виникає різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Як повідомив радник міського голови з екологічних питань Борис Сорока, у червні цього року проведено обстеження території міста. Як і в минулі роки, продовжує зростати борщівник вздовж дитячої залізниці та у водоохоронній зоні р. Сапалаївка поблизу вул. Шопена. Там суцільні зарослі займають сотні квадратних метрів.

Є він і на вул. Глушець та на схилах до парку імені Лесі Українки. Працівники ЖКП № 7 систематично його скошують, однак на території парку від продовжує поширюватись. З'явився він і на вул. Замковій, на схилах замку, на меморіальному комплексі «Вічна Слава», а також у водоохоронній зоні річок Омеляник та Стир. Зарослі борщівника є й на прилеглій до стадіону „Підшипник" та загальноосвітньої школи № 20 території вздовж річки Жидувки. Зростає борщівник на прилеглих до міста територіях сільських рад вздовж автомобільних доріг (вулиці Мамсурова, Боженка, об'їзна дорога через с. Рованці і ін.), який разом з автомобільним транспортом потрапляє в місто і швидко розповсюджується. За словами Бориса Сороки, робота зі знищення шкідливих рослин у місті недостатня.

Тож з метою знищення та перешкоджання подальшого поширення на території міста борщівника Сосновського, міський голова підписав розпорядження «Про вжиття заходів боротьби з борщівником та бур'янами».

Цим документом зобов'язано балансоутримувачів, власників та користувачів земельних ділянок, керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності при виявленні борщівника на власних, прилеглих та закріплених територіях вжити практичних заходів із його знищення шляхом систематичного скошування, зрізування товстих коренів на глибині 8-12 сантиметрів, не допускати забур'янення територій.

Борис Сорока закликав учасників наради «не стояти осторонь цієї проблеми, виявляти тих, хто не виконує розпорядження міського голови. До Зелених свят та Дня Конституції навести лад, очистити місто від небезпечних для здоров’я людей бур’янів».

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Луцьку обговорюють ...

КОМЕНТАРІ