«Пункти збору рятувальників, які розгорнуті поблизу с. Орловка та Кілії повноцінно функціонують і розраховані не тільки на розташування особового складу, а й на перебування населення у випадку його тимчасового відселення. Крім того, на Одещині сконцентровані важка інженерна техніка та плавзасоби, які були завчасно передислоковані із Криму, Вінницької, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Рятувальники несуть чергування у цілодобовому режимі. У випадку вищого рівня надзвичайної ситуації, якої, ми сподіваємось, не буде, на місці події буде сконцентровано майже 1200 чоловік особового складу та понад 400 одиниць техніки ДСНС», – повідомив заступник Директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Віктор Кучера.
На даний час у пункті збору в с. Орловка Ренійського району зосереджено сили та засоби Ізмаїльського та Одеського зведених загонів Головне управління ДСНС України в Одеській області, по 5 одиниць техніки Головного управління ДСНС України в Миколаївській області та Головного управління ДСНС України в АР Крим, 2 одиниці техніки Управління ДСНС України в Вінницькій області.
У польовому таборі поблизу м. Кілія – Білгород-Дністровський та Котовський зведені загони ГУ ДСНС України в Одеській області, 4 одиниці техніки Головного управління ДСНС України в Запорізькій області та 3 одиниці техніки Управління ДСНС України в Кіровоградський області. Загалом, у двох таборах цілодобово несуть службу 60 чоловік особового складу та 49 одиниць техніки.
Нарощування сил та засобів заплановано в три ешелони. В залежності від того чи іншого рівня надзвичайної ситуації, Державна служба України з надзвичайних ситуацій передбачає певну кількість техніки та особового складу, знадобляться для надання допомоги людям, які проживають в районах можливого підтоплення. Поряд з цим, небезпечні рівні води не очікуються, якщо не відбудуться сильні зливи.
«Дії штабу були спрямовані, у першу чергу, на реалізацію превентивних заходів, які передбачають пропуск води через гідротехнічні споруди. Взаємодія з Румунією дала свій позитивний результат – румунська сторона правильно відкоригувала свій водоскид на водосховищах Джордап 1 и Джордап 2, і таким чином, вдалось уникнути різкого підвищення рівнів води на українській дільниці р. Дунай, пік води очікується на 25 червня і за прогнозами Дунайського басейнового управління водних ресурсів, не перевищить критичних відміток. Але у будь-якому випадку сили і засоби ДСНС готові до оперативного реагування на можливе підтоплення населених пунктів, які потрапляють у зону ризику», – відмітив начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимир Боделан.
21 червня о 08:00 на українській ділянці Дунаю рівні води склали: Рені – 433 см (+10), Ізмаїл – 295 см (+6), Кілія – 172 см (+2), Вилкове – 137 см (–2) над нулем постів. До небезпечних відміток відповідно залишилося: 102, 75, 93, 17 см.
У найближчі 1-2 дні на Нижньому Дунаї збережеться підвищення рівнів води. На українській ділянці Дунаю на 22 червня очікується рівні води, які нижче небезпечних відміток і складуть: Рені - 445-455 см (критичний рівень 535см), Ізмаїл – 300-310 см (критичний рівень 370 см), Кілія – 170-180 см (критичний рівень 265 см), Вилкове – 135-145 см (критичний рівень 155 см).
ГУ ДСНС України
в Одеській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Житомирщині через ...
Наступна новина: Громадськість міста ...