На Чернігівщині розгорнуті поблизу Дунаю пункти збору рятувальників повноцінно функціонують

На Чернігівщині розгорнуті поблизу Дунаю пункти збору рятувальників повноцінно функціонують

23.06.13 08:26 0 1245
21 червня відбулась робоча поїздка офіційних осіб Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Головного управління ДСНС України в Одеській області у пункти збору рятувальників та техніки, які призначені для оперативного реагування на можливе підтоплення населених пунктів на українській ділянці Дунаю. Заступник Директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Віктор Кучера, головний спеціаліст Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Віктор Михайлов, начальник Головного управління ДСНС України в Одеській області Володимир Боделан відвідали польові табори рятувальників розташовані поблизу с. Орловка Ренійського району та міста Кілія. Офіційні особи в супроводі журналістів оглянули наметові містечка, в яких є все необхідне для життєзабезпечення постраждалого населення та особового складу, перевірили боєготовність техніки, плавзасобів та іншого обладнання Головного управління ДСНС України в Одеській області, а також сил та засобів, які прибули на допомогу з 5-ти областей України.

«Пункти збору рятувальників, які розгорнуті поблизу с. Орловка та Кілії повноцінно функціонують і розраховані не тільки на розташування особового складу, а й на перебування населення у випадку його тимчасового відселення. Крім того, на Одещині сконцентровані важка інженерна техніка та плавзасоби, які були завчасно передислоковані із Криму, Вінницької, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Рятувальники несуть чергування у цілодобовому режимі. У випадку вищого рівня надзвичайної ситуації, якої, ми сподіваємось, не буде, на місці події буде сконцентровано майже 1200 чоловік особового складу та понад 400 одиниць техніки ДСНС», – повідомив заступник Директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Віктор Кучера.

На даний час у пункті збору в с. Орловка Ренійського району зосереджено сили та засоби Ізмаїльського та Одеського зведених загонів Головне управління ДСНС України в Одеській області, по 5 одиниць техніки Головного управління ДСНС України в Миколаївській області та Головного управління ДСНС України в АР Крим, 2 одиниці техніки Управління ДСНС України в Вінницькій області.

У польовому таборі поблизу м. Кілія – Білгород-Дністровський та Котовський зведені загони ГУ ДСНС України в Одеській області, 4 одиниці техніки Головного управління ДСНС України в Запорізькій області та 3 одиниці техніки Управління ДСНС України в Кіровоградський області. Загалом, у двох таборах цілодобово несуть службу 60 чоловік особового складу та 49 одиниць техніки.

Нарощування сил та засобів заплановано в три ешелони. В залежності від того чи іншого рівня надзвичайної ситуації, Державна служба України з надзвичайних ситуацій передбачає певну кількість техніки та особового складу, знадобляться для надання допомоги людям, які проживають в районах можливого підтоплення. Поряд з цим, небезпечні рівні води не очікуються, якщо не відбудуться сильні зливи.

«Дії штабу були спрямовані, у першу чергу, на реалізацію превентивних заходів, які передбачають пропуск води через гідротехнічні споруди. Взаємодія з Румунією дала свій позитивний результат – румунська сторона правильно відкоригувала свій водоскид на водосховищах Джордап 1 и Джордап 2, і таким чином, вдалось уникнути різкого підвищення рівнів води на українській дільниці р. Дунай, пік води очікується на 25 червня і за прогнозами Дунайського басейнового управління водних ресурсів, не перевищить критичних відміток. Але у будь-якому випадку сили і засоби ДСНС готові до оперативного реагування на можливе підтоплення населених пунктів, які потрапляють у зону ризику», – відмітив начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимир Боделан.

21 червня о 08:00 на українській ділянці Дунаю рівні води склали: Рені – 433 см (+10), Ізмаїл – 295 см (+6), Кілія – 172 см (+2), Вилкове – 137 см (–2) над нулем постів. До небезпечних відміток відповідно залишилося: 102, 75, 93, 17 см.

У найближчі 1-2 дні на Нижньому Дунаї збережеться підвищення рівнів води. На українській ділянці Дунаю на 22 червня очікується рівні води, які нижче небезпечних відміток і складуть: Рені - 445-455 см (критичний рівень 535см), Ізмаїл – 300-310 см (критичний рівень 370 см), Кілія – 170-180 см (критичний рівень 265 см), Вилкове – 135-145 см (критичний рівень 155 см).

ГУ ДСНС України

в Одеській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Житомирщині через ...
Наступна новина: Громадськість міста ...

КОМЕНТАРІ