Чернігів: Спеціальна міська комісія контролюватиме масові вивільнення

Чернігів: Спеціальна міська комісія контролюватиме масові вивільнення

04.07.13 08:16 0 372
Для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників у Чернігові створено спеціальну міську комісію. Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександр Соколов.

До складу комісії, яку очолив перший заступник міського голови Сергій Андрос, увійшли представники відділів та управлінь Чернігівської міської ради, міського центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові та Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернігівській області, а також керівник громадського об’єднання «Ліга роботодавців міста Чернігова».

Основними завданнями комісії є розроблення комплексу заходів для підприємства, на якому передбачається масове вивільнення працівників, спрямованих на зменшення чисельності вивільнюваних працівників, а також підготовка пропозицій щодо внесення змін до діючої Програми зайнятості населення м. Чернігова та при її формуванні на наступний період.

«Комісія розглядає питання щодо можливості надання підприємствам, на яких передбачається масове вивільнення працівників, фінансової допомоги у формі пільгових кредитів, відстрочення платежів до місцевих бюджетів; вивчає питання щодо перепрофілювання або зміни форми власності підприємства», - йдеться в положенні про комісію.

Вона також може готувати пропозиції щодо розширення сфери застосування праці за рахунок створення робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, розвитку малого бізнесу, сприяння підприємницькій діяльності вивільнюваних працівників, організації громадських робіт для працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва.

Як пояснили в міському центрі зайнятості, утворення такого колегіального органу вимагає чинний Закон України «Про зайнятість населення», проте сам порядок створення був лише нещодавно затверджений постановою Уряду.

Статус безробітного в Чернігові на кінець 2012 року мали майже 3800 осіб. За станом на 1 січня 2013 року рівень зареєстрованого безробіття у місті становив 2% населення працездатного віку.

Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: На Рівненщині триває ...

КОМЕНТАРІ