В Донецькому міськуправлінні міліції презентували нову модель чергової частини

В Донецькому міськуправлінні міліції презентували нову модель чергової частини

05.07.13 14:20 0 551
Вона була повністю реконструйована й оснащена сучасним устаткуванням з використанням новітніх ІТ-технологій. Про інновації в її створенні розповів на прес-конференції начальник Донецького міськуправління Юрій Сєднєв.

Напередодні значущого спортивного заходу – Чемпіонату світу-2013 з легкої атлетики, враховуючи той позитивний досвід, який був придбаний підрозділами органів внутрішніх справ торік, керівництвом і особовим складом Донецького міськуправління міліції була виконана чимала робота, направлена на вдосконалення організації роботи чергових частин міста.

Чергова частина Донецького МУ була модернізована відповідно до передових стандартів, використаних при створенні першого в Україні Центру оперативного реагування міліції. Вона повністю автоматизована і працює, як і ЦОРМ, на базі системи «Безпечне місто», яка дозволяє об'єднати необмежену кількість камер відеоспостереження в одну систему, а також відкриває доступ до інтегрованого банку даних всіх інформаційно-пошукових систем, що є у розпорядженні ГУМВС області.

У приміщенні чергової частини розміщено 12 плазмових екранів, на які виводиться інформація зі всіх відеокамер, що розміщені на території міста. Це дозволяє своєчасно оцінити ситуацію, що склалася у визначеному місці міста, і прийняти необхідне рішення із запобігання тому або іншому правопорушенню чи злочину.

– Основне завдання оновленої чергової частини, на відміну від ЦОРМа, який здійснює оперативне керівництво всіма задіяними силами і засобами підрозділів міліції, – координація діяльності всіх районних чергових частин міста, – повідомив Юрій Сєднєв.

Інновація полягає в об'єднанні чергових частин в єдину систему, при цьому чергова частина міськуправління виконує функції координаційного центру. Завдяки впровадженню нової системи онлайн-відеоспостереження керівництво Донецького МУ і оперативний черговий міськуправління мають можливість цілодобово інтерактивно контролювати роботу чергових частин районних відділів з метою попередження і недопущення порушень. Вже чергова частина ДМУ має можливість здійснювати безперервний контроль за роботою чергової частини Ворошиловського райвідділу міліції. Наразі проводиться поступове підключення до системи решти чергових частин.

Реалізація цього проекту дозволить здійснювати максимальний контроль за якістю збору матеріалів на місці події і правильною кваліфікацією події, що сталася, узагальнення інформації про оперативну обстановку в місті і подальшу доповідь її керівництву.

У приміщенні міської чергової частини обладнано 6 робочих місць для чергового наряду, що заступає на добу. Кожне робоче місце є автономною, незалежною від інших робочою точкою, з якої міліціонер має можливість здійснювати контроль за організацією роботи доданих сил і засобів, що несуть службу з охорони громадського порядку на вулицях міста.

Нова модель чергової частини дозволяє в інтерактивному режимі контролювати виконання такого запобіжного заходу як домашній арешт. На сьогоднішній день в м. Донецьку під домашнім арештом знаходяться 127 осіб. Для контролю забезпечення домашнього арешту МВС України були виділені грошові кошти для закупівлі електронних браслетів для кожного обласного управління. У штатну структуру чергової частини Донецького МУ додатково були введені посади інспекторів, основним завданням яких є стежити за переміщеннями людини протягом 24 годин на добу.

За допомогою виводу на панельні монітори електронної карти міста відповідальний інспектор ЧЧ має можливість відстежувати пересування громадянина, проглядати записану «історію» переміщень і своєчасно приймати необхідні заходи до його затримання в разі порушення порядку перебування під домашнім арештом.

ВЗГ ГУМВС України

в Донецькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Міліція не затримала ...
Наступна новина: На Чернігівщині затримано ...

КОМЕНТАРІ