У Львівській області людський фактор – основна причина пожеж у екосистемах

У Львівській області людський фактор – основна причина пожеж у екосистемах

06.07.13 08:24 0 510
4 липня о 09:06 біля с. Криве Радехівського району місцевими жителями виявлено горіння торфу окремими осередками на площі 80 м кв. Про пожежу одразу повідомили фахівців ГУ ДСНС України у Львівській області, які виїхали на місце події і ліквідували пожежу.

Згідно статистичних даних, найпоширенішою причиною пожеж у екосистемах під час літнього періоду є людський фактор. Адже населення у період вихідних днів часто проводить своє дозвілля на природі, у міських парках чи лісопаркових зонах.

Гори сміття, непогашені вогнища, викинуте скло, яке може спрацювати як лінза і спровокувати займання, легковажно кинутий сірник чи недопалок – результат проведення відпочинку на природі.

Щоб не трапилось лиха, а відпочинок приніс лише приємні емоції, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.

Слід бути особливо обережними при улаштуванні вогнища:

- очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілок;

- не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;

- не залишати вогнище без нагляду;

- не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено і залито водою.

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті випаду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками. Збивати краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

«У лісі загаси багаття!», - ця фраза повинна проникнути у свідомість громадян. Кожен мусить розуміти, що пожежа - це в першу чергу не екологічна проблема, не проблема витрачених на гасіння коштів і навіть не те, що вогнеборці ризикують власним життям, щоб ліквідувати наслідки чиєїсь недбалості. Це загроза самим відпочивальникам, їхнім дітям, тим, хто випадково може опинитися в епіцентрі подій.

Беручи до уваги прогнози синоптиків, про становлення на Львівщині жаркої та сухої погоди, та оголошення по Україні пожежонебезпечного періоду, Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Львівщини застерігає мешканців бути свідомими під час відпочинку на природі. Крім того, наголошуємо на тому, що у найбільш небезпечні періоди вводяться тимчасові обмеження на відвідання лісів, парків, заповідників. Також вводяться штрафи за розпалювання багаття в лісі. Просимо населення ставитися з розумінням до цих заходів, заради власної безпеки.

Нехай Ваш відпочинок буде безпечним!
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ