На Тернопіллі відбулась семінар-нарада з підготовки до жнивної кампанії 2013 року

На Тернопіллі відбулась семінар-нарада з підготовки до жнивної кампанії 2013 року

06.07.13 08:43 0 566
4 липня у селі Підгайчики Теребовлянського району на базі приватного підприємства «Агро-Фран» під головуванням першого заступника голови Теребовлянської районної державної адміністрації Дмитра Михайлюка, за участю керівників сільськогосподарських підприємств Теребовлянського району та керівництва управління районного агропромислового комплексу відбулася семінар-нарада з підготовки до жнивної кампанії 2013 року.

Серед учасників заходу були й представники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Виступаючи перед присутніми, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС області підполковник служби цивільного захисту Сергій Плюта наголосив, що саме з початком збору зернових зростає необхідність посилення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки на сільськогосподарських підприємствах. Адже на сьогоднішній день питання збереження нового урожаю – одне із пріоритетних завдань в державі. За дорученням Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських з метою запобігання виникнення пожеж під час збирання врожаю розгорнута широкомасштабна кампанія. У Тернопільській області працюватиме штаб та здійснюватиметься постійний моніторинг за ситуацією.

кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та пам’ятати, що до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками.

Слід зауважити, що перед початком збирання врожаю, зерносклади і зерносушарки повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені протипожежні недоліки необхідно усувати до приймання зерна. Всі працівники залучені до збирання врожаю повинні пройти протипожежний інструктаж. Мотопомпи та пристосовану техніку слід обладнати пристроями для гасіння пожеж. В сільгосппідприємствах усіх форм власності з питань забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю необхідно провести перевірку боєздатності добровільних протипожежних формувань, провести навчання та обов’язкове страхування їх членів.

Всі хлібні поля до збирання врожаю повинні бути підготовлені в протипожежному відношенні, а саме:

- обкошені та оборані захисною смугою по периметру шириною не менше 4 метрів;

- масиви розбивати на ділянки площею 50 га, між ділянками слід робити прокоси завширшки 8 метрів;

- по середині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 метрів.

Управління ДСНС України в Тернопільській області звертається до сільгоспвиробників: Не варто легковажити питаннями пожежної безпеки, тим самим наражаючи на небезпеку людське життя, майно та матеріальні цінності?

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ПОЖЕЖУ ЛЕГШЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ПОГАСИТИ!

І, як доводить практика, перестороги рятувальників не є марними. Адже за лічені хвилини вогонь здатен звести нанівець багатоденну кропітку працю хлібороба.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Роман Іваницький: ...

КОМЕНТАРІ