На горі Піп Іван відбулося урочисте підписання договору про співпрацю між Управлінням ДСНС в області та Прикарпатським національним університетом ім.В.Стефаника щодо створення окремого рятувального поста

На горі Піп Іван відбулося урочисте підписання договору про співпрацю між Управлінням ДСНС в області та Прикарпатським національним університетом ім.В.Стефаника щодо створення окремого рятувального поста

09.07.13 08:24 0 541
7 липня відбулося сходження на г. Піп Іван делегації, в яку входили представники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Варшавського Університету (Республіка Польща), Івано-Франківської облради, облдержадміністрації . В сходженні також прийняв участь Народний депутат України Василь Гладій.

На вершині гори начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький та ректор Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Ігор Цепенда урочисто підписали договір про співпрацю, в рамках якого в процесі відновлення обсерваторії на горі Піп Іван планується облаштування рятувального поста. Як зазначив керівник обласного рятувального відомства, створення окремого рятувального поста в районі Чорногірського хребта дасть змогу забезпечити безпеку туристів на маршрутах, значно скоротити час прибуття рятувальників до місця нештатної ситуації та своєчасно надати допомогу людям, котрі її потребують.

Астрономічна обсерваторія на горі Піп Іван , яка в народі дістала назву «Білий слон», розпочала свою роботу в 1938 р. як обсерваторія Варшавського університету. Під час ІІ світової війни і в післявоєнний період була значно пошкоджена, від неї залишились тільки руїни. На початку 2005 року Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Івано-Франківська міська рада виділили кошти на реалізацію проекту відновлення будівлі обсерваторії, а Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом, на основі оцінки вчених-астрономів, вирішили відновити обсерваторію як дослідницько-освітній центр для студентів та вчених цього напряму, який діятиме протягом весни-літа. Проте, на проект набуває все більшого значення для Івано-Франківської області та регіонів, що знаходяться на території гір Карпат.

«Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією, Управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій в області, Верховинською райдержадміністрацією підготували комплексний проект відновлення діяльності обсерваторії «Білий слон», основним завданням якого є підготовка будівлі обсерваторії на горі Піп Іван до використання в якості станції для пошуково-рятувального підрозділу, дослідницької бази по моніторингу навколишнього середовища, як метеорологічної та сейсмологічної бази, а також науково-дослідних станцій з астрономії, фізики, хімії, біохімії, фармацевтики, біології, екології, геології, географії та археології», - зазначив в ході проведення урочистого заходу ректор Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Ігор Цепенда.

В свою чергу координатор проекту, директор студії Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький підкреслив: «Ідеться не тільки про те, що потрібно відновити цей об’єкт, щоб повернути його до життя, йдеться про те, щоб він служив науковцям, служив туристам, а насамперед, щоб він був осередком забезпечення безпеки життєдіяльності в цьому регіоні».

Про важливість реалізації даного проекту зазначила і начальник Управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій ОДА Марія Ткачук. Вона підкреслила, що такий підхід до розвитку проекту «Білий слон» націлений на вирішення завдань, які стоять перед нами задля стійкого економічного розвитку регіону через забезпечення безпеки громадськості, підтримку екології та науково-технічного прогресу. Тільки завдяки такій комплексності можливо забезпечити раціональний розвиток, що враховує інтереси майбутніх поколінь, та створити імідж регіону, як безпечного та екологічно чистого туристичного напряму.

«Це перспективний проект з точки зору європейськості. дуже важливо, щоб ми створили програму «Карпатський простір», де було би забезпечено весь комплекс тих питань з безпеки життєдіяльності для людей, котрі тут проживають», - зазначив в ході заходу депутат обласної ради Ігор Олійник.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Велопробіг ...
Наступна новина: Луцький міський голова ...

КОМЕНТАРІ