У Чехії прокуратура просить парламент зняти імунітет із колишнього прем’єра

У Чехії прокуратура просить парламент зняти імунітет із колишнього прем’єра

09.07.13 08:57 0 601
У Чехії прокурори звернулися до парламенту з проханням зняти парламентську недоторканність із колишнього прем’єр-міністра Петра Нечаса, який після відставки тимчасово виконує нині обов’язки голови уряду, але лишається депутатом нижньої палати парламенту. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Спікер палати Мірослава Нємцова заявила у відповідь, що голосування з цього приводу буде можливе не раніше як у вересні.

Прокурори публічно не повідомляють, які обвинувачення висувають Нечасові. Сам колишній прем’єр відкидає будь-яку свою вину.

Петр Нечас був змушений до відставки після корупційного скандалу з гучними арештами, в тому числі керівника його адміністрації Яни Надьової, в середині минулого місяця. Як очікують, президент Чехії Мілош Земан уже післязавтра призначить тимчасовий уряд на чолі зі економістом Їржі Русноком.

У Чехії депутати парламенту мають недоторканність за їхні дії (голосування і виступи) в парламенті, вони також захищені від кримінального переслідування на час чинності мандату, і для такого переслідування відповідна палата парламенту має дати згоду на зняття імунітету зі свого члена.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ