У Рівненській області бережіть ліс від пожеж

У Рівненській області бережіть ліс від пожеж

12.07.13 11:01 0 914
Із настанням теплої та сухої погоди значно зросла небезпека виникнення пожеж у лісових масивах. На жаль, цьому факту сприяє і поведінка громадян, що масово виїжджають на відпочинок за місто — на дачу, до води, у ліс. Перебуваючи на лоні природи, люди частенько забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі.

Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисячі лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Причому такі пожежі приборкати дуже важко. Лісові пожежі виникають з різних причин. Але “корінь” зла криється у людській халатності та безвідповідальності, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті. Великі пожежі часто розвиваються з навмисних підпалів лісу, що скоюються з метою знищення слідів злочинної самовільної вирубки лісу чи з метою відвойовування земельних ділянок під поля.

Тож, шановні громадяни! Відділ пожежної безпеки УМЗ УМВС України у Рівненській області звертається до Вас із застереженням: перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки! Це, передусім, стосується вибору й підготовки місця для вогнища. Його найкраще розпалювати на березі річок або озер, неподалік від води і, звичайно, подалі від хвойних насаджень, торфовищ, сухостою. Якщо вогнище розкладається в лісі, то це повинна бути ретельно очищена від спалимих матеріалів ділянка, оточена з усіх сторін піщаним чи земляним валом. Обов’язково слід мати запас води, щоб надійно залити вогнище в разі його неконтрольованого поширення або коли його час загасити.

За тривалої жаркої сухої погоди розпалювати вогнище слід особливо обережно, а залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозаймання лісових масивів. Якщо виникла пожежа, потрібно негайно, використовуючи гілки із зеленим листям як віники, збити вогонь, після чого засипати його піском або землею. Коли протягом тривалого часу не вдається приборкати вогонь, знайдіть можливість передати повідомлення про пожежу за телефоном 101 в найближчу частину пожежно-рятувальної служби МНС.

Відділ пожежної безпеки УМЗ УМВС закликає повсякчас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах. Ті декілька хвилин, затрачені на дотримання елементарних правил, збережуть “зелені легені” планети від страшної сили вогню!

Служба пожежної безпеки УМЗ УМВС України

В Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Майже 50 млн. грн. ПДВ ...
Наступна новина: В Івано-Франківську ...

КОМЕНТАРІ