Волинь, Анатолій Вітів: «Резолюція Сейму – спроба польського реваншу»

Волинь, Анатолій Вітів: «Резолюція Сейму – спроба польського реваншу»

15.07.13 13:20 0 1039
Через 70 років після українсько-польської війни Польща знову прагне реваншу. Про це заявив народний депутат від ВО «Свобода», голова Волинської обласної організації ВО «Свобода» Анатолій Вітів, коментуючи ухвалення резолюції польським Сеймом 12 липня.

«Останні кілька місяців з польського боку відбувається цілеспрямоване нагнітання антиукраїнської істерії. Лунають заяви, які ображають честь і гідність української нації. Здійснюється фальсифікація історичної правди та свідоме замовчування злочинних актів польської колоніальної окупаційної політики щодо України та українців.

Українська сторона зробила все для взаємного порозуміння та взаємного прощення на основі принципів рівноправности та добросусідства. Але Польща проігнорувала наші зусилля і перейшла межу. 12 липня польський Сейм ухвалив шовіністичну резолюцію, в якій звинувачує українців, які боролися за незалежність на своїй землі, у геноциді. Аналогічну позицію раніше зайняв Сенат і президент Броніслав Коморовський.

Сьогодні поляки звинувачують нас у геноциді на «східних кресах». Завтра – висуватимуть територіяльні претензії, марячи про нову імперію. Колишній загарбник хоче зробити українців злочинцями за те, що вони боролися проти його панування і захищали власну землю. Схоже, політики Польщі на чолі з президентом, не можуть змиритися з втратою українських територій. І вони мріють про реванш. Але польській стороні варто розуміти, що відродження неоімперських амбіцій бумерангом вдарить по них самих. Адже у Польщі існують аналогічні претензії не лише до України, а й до Литви та инших сусідів. І якщо поляки не одумаються і не зіб’ють свій гонор та пиху, то розвиток подій у майбутньому може призвести до чергового поділу Польщі. Тому що до складу цієї держави входить чимало чужорідних етнічних земель, зокрема України та Німеччини», – зазначив Анатолій Вітів.

Крім того, народний депутат-свободівець наголосив, що україно-польський конфлікт 1943 року на Волині був розв'язаний польською стороною, що не хотіла визнавати за українцями права бути господарем у власній хаті.

«Лише всенародний опір польським окупантам дозволив Волині уникнути трагічної долі Холмщини, Надсяння і Підляшшя, де українці були знищені та вигнані зі своїх етнічних земель. Завдяки активним діям воїнів УПА вдалося захистити від спалення польськими військовими загонами сотень волинських сіл, а волиняни уникли долі українців, які стали жертвами операції «Вісла». Тому наша відповідь на резолюцію Сейму від 12 липня носитиме адекватний і рівнозначний характер».

Прес-служба Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівецька область: за ...
Наступна новина: Івано-Франківські митники ...

КОМЕНТАРІ