Алла Шлапак: Через блокування Київради не вирішуються питання освіти

Алла Шлапак: Через блокування Київради не вирішуються питання освіти

15.07.13 13:38 0 932
Столичні приватні школи і дитсадки повинні були отримати пільгу на оренду приміщень, але через те, що опозиція заблокувала роботу Київради, питання залишилось не вирішеним. Про це повідомила Голова гуманітарної Комісії, ініціатор відповідного Проекту рішення Київради Алла Шлапак.

«Був шанс, що з вересня приватні заклади освіти будуть зрівняні у правах з комунальними. Для приватних шкіл та дитсадків орендна ставка на рівні 3% від комерційної вартості приміщень є непомірно високою. Доведеться або закривати заклади, або піднімати вартість навчання, що в свою чергу завдасть фінансового удару багатьом київським родинам. Це не справедливо. Батьки, чиї діти навчаються, у приватних закладах освіти, є такими ж платниками податків, як і інші, тому забезпечити їх право на альтернативну освіту для своїх дітей – обов’язок депутатів, який Київрада мала намір виконати. Проте, на превеликий жаль, політичні амбіції депутатів парламенту не дозволили цього зробити», - зазначає Алла Шлапак.

Як пояснила Голова гуманітарної Комісії Київради, передбачалося, що Київрада внесе зміни до Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, в результаті чого приватні заклади освіти повинні були отримати право на оренду приміщень в межах 1 гривні на рік.

При цьому Алла Шлапак підкреслила, що не отримуючи підтримки від держави, приватні школи і дитсадки виконують важливу соціальну функцію - навчають до 2-3% дітей пільгових категорій, серед яких напівсироти, чорнобильці, діти з особливими потребами та інші.


«Більш того, кожною приватною школою створено від 30 до 100 робочих місць педагогічного і обслуговуючого персоналу, за які відраховується відповідний єдиний соціальний внесок. У Києві щорічно ця сума складає більше 16 млн. грн.. Окремі навчальні заклади сплачують єдиний податок, який поряд з прибутковим податком із заробітної плати працівників, спрямовується на формування місцевого бюджету – у столиці щорічно ця сума складає більше 5 млн. грн.. Крім того, існуючі в місті приватні заклади освіти економлять до 4-5 млн. грн. місцевого бюджету, які необхідні для утримання матеріально-технічної бази навчального закладу. Тому необхідність у їх підтримці, шляхом надання пільгових умов оренди не повинна викликати жодних сумнівів», - наголосила Алла Шлапак.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: На Львівщині відзначили ...

КОМЕНТАРІ