Тернопільщина: Договір купівлі-продажу визнано судом недійсним

Тернопільщина: Договір купівлі-продажу визнано судом недійсним

15.07.13 20:14 0 1488
Пунктом 198.3 ст.198 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо товари/послуги, починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то за такими товарами/послугами база оподаткування визначається з вартості їх придбання.

Статтею 236 Цивільного кодексу України визначено, що нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення.
У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.

Таким чином, у звітному періоді, в якому договір постачання товарів/послуг судом визнано недійсним, покупець повинен повернути продавцю у натурі все, що він одержав на виконання цього договору, а в разі неможливості такого повернення – відшкодувати вартість того, що одержано за цінами, які існують на момент відшкодування. При цьому, у звітному періоді, в якому договір постачання товарів/послуг судом визнано недійсним, покупець повинен визначити податкове зобов’язання, виходячи з вартості придбання таких товарів/послуг (рядок 1 податкової декларації з ПДВ).

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Джеррард підписав новий ...
Наступна новина: Грузія: процес у справі ...

КОМЕНТАРІ